Вчені визнали холодними атмосферу й океан давньої Землі

10:38, 27 лютого 2016
Клімат
1354 0

Геобіологи з ПАР і Норвегії показали, що атмосфера й океан давньої Землі були холоднішими, ніж вважалося у попередніх дослідженнях.

REUTERS

Стаття вчених опублікована в журналі Science Advances, передає Lenta.ru.

Дослідники виявили льодовикові відкладення і мінерали сірки, які у сучасному кліматі Землі присутні здебільшого на глибині океану в надзвичайно холодній воді.

Вчені досліджували скам'янілі артефакти гідротермальних джерел з Південної Африки. Досліджений регіон - ділянка з осадовими породами, що включають в себе фрагменти стародавньої земної кори.

Читайте такожУчені спрогнозували, наскільки рівень Світового океану зросте до кінця століття

Таким чином ученим вдалося показати, що архейский клімат (період від 4 до 2,5 мільярда років тому) був холоднішим, а попередні роботи фахівців перебільшували значення гідротермальних джерел у глибинах стародавніх морів і океанів.

Натомість, як показало дослідження вчених, змішування гарячих рідин поблизу термальних джерел з холодною водою істотно не збільшувало загальну температуру земних водойм, яка була приблизно такою ж, як і в наступні епохи.

Нагадаємо, раніше геофізики зі Швеції, Великобританії і Канади запропонували новий варіант повної втрати Землею крижаного покриву. Зокрема, прискорене танення льодовиків і підвищення рівня Світового океану, що призводить до глобального потепління, можуть надалі сповільнитися.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter