Кліматична система виходить з рівноваги - експерт

10:52, 30 жовтня 2017
Клімат
454 0

Кліматолог заявила, що через вплив людини на кліматичну систему, вона дуже швидко і далеко почала виходити з норми.

Ілюстрація / REUTERS

Кліматологи наголошують, що підвищення кількості екстремальних погодних явищ стає закономірним. І надалі можна розраховувати тільки на посилення таких явищ і збільшення їхньої кількості. Про це заявила старша наукова співробітниця Укргідрометеорологічного інституту,  заступницею Національного координатора Міжурядової групи експертів з питань зміни клімату Світлана Краковська, передає "Громадське".

Читайте такожЧерез кліматичні зміни Україна "змістилася" на 400 кілометрів на південь

«Кліматична система виходить з рівноваги. Це система, яка довгий час, сотні тисяч років, перебувала в певній рівновазі. Бували періоди, коли йшло потепління чи похолодання, — це природні цикли. Але зараз з’явився новий чинник, який ми називаємо антропогенним, — людина. Це вплив людини на кліматичну систему, а ця система дуже швидко і далеко почала виходити з норми», - сказала Світлана Краковська.

Як повідомляв УНІЦАН раніше, Німеччину накрив новий потужний ураган "Герварт", в результаті чого тимчасово зупинено рух поїздів майже по всій країні, перекриті автостради на півночі і на сході.

Ураган "Герварт" обрушився на Німеччину в ніч з суботи на неділю. Повідомляється, що в період з 4:00 і 5:00 ранку шторм був настільки сильний, що в Бранденбурзі і Берліні через падіння дерев були заблоковані головні автобани.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter