Мораторій на продаж сільгоспземель знову продовжили / фото УНІАН

Верховна Рада подовжила чинний в Україні з 2001 року мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення до 2020 року.

Читайте такожРада відправила на доопрацювання законопроект про боротьбу з рейдерством в аграрному секторі

За ухвалення законопроекту «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони на відчуження сільськогосподарських земель» за основу і в цілому проголосували 231 народний депутат за необхідному мінімуму в 226 голосів.

У документі зазначається, що продовження мораторію на продаж сільгоспземель на один рік дозволить врегулювати на законодавчому рівні процедуру обігу цих земель та розробити необхідні нормативно-правові акти.

Ініціаторами ухваленого законопроекту виступили 13 (тринадцять) народних депутатів від фракції «Блок Петра Порошенка», партії «Воля народу», партії «ВО «Батьківщина» та депутатської групи «Відродження».

Представляючи законопроект на засіданні Верховної Ради, член фракції «Блок Петра Порошенка» і заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко, який ініціював даний документ, зазначив, що в юридичному плані продовження мораторію не має жодного політичного сенсу, оскільки його буде знято лише тоді, коли буде ухвалено закон про обіг сільськогосподарських земель.

«Хочу наголосити, що просто перенесення дати не матиме жодних правових наслідків. Але це питання ми повинні розглядати не лише в юридичному, а й в соціальному сенсі. Тому комітет вважає, щоб не допустити соціальної напруги, зазначену дату необхідно все-таки перенести. Ми не можемо допустити політичних спекуляцій з цього питання. Найбільш оптимальним терміном ми вважаємо один рік», - сказав Бакуменко.

Він зазначив, що також цей закон зобов'язує Кабінет міністрів України подати до Верховної Ради проект закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

На засіданні парламент розглянув 17 альтернативних ухваленому законопроектів.

Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада продовжила чинний в Україні з 2001 року мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення до 2019 року.

Відповідно до запропонованої урядом моделі проведення земельної реформи, купувати землю, в разі скасування мораторію, зможуть винятково громадяни України - фізичні особи, при цьому максимальний поріг власності одного громадянина не перевищуватиме 200 га. Робоча група при Міністерстві аграрної політики та продовольства допускає можливість продажу земельних ділянок з урахуванням ряду обмежень невеликим господарствам - юридичним особам.

У вересні 2018 року президент України Петро Порошенко висловив сумнів у тому, що найближчим часом Верховна Рада зробить відкритим ринок землі, особливо з урахуванням того, що вже фактично розпочалася передвиборча кампанія.

12 грудня прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні діятиме, поки Верховна Рада не ухвалить закон "Про обіг земель".

За оцінкою Світового банку, скасування мораторію приноситиме економіці України 0,7-1,5 млрд дол. щорічно.