этот материал доступен на русском

Депутати пропонують заборонити іноземцям купувати землю в Україні до 2023 року

09:16, 11 жовтня 2019
Агро
320 0
В Україні відкриють ринок землі / фото УНІАН

Депутати зареєстрували у Верховній Раді альтернативний законопроект, який забороняє іноземним громадянам і компаніям купувати землі сільськогосподарського призначення на першому етапі запровадження в Україні ринку землі.

Читайте такожЗеленський запропонував на першому етапі запуску ринку продавати землю виключно українцям

Ініціатором законопроекту №2178-6 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» є позафракційний народний депутат Сергій Лабазюк.

"Встановити, що до 1 січня 2023 року набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення можуть виключно громадяни України", – йдеться в тексті документа.

Надалі, після відпрацювання механізму купівлі-продажу, пропонується надати доступ до ринку юридичним особам, створеним за законодавством України і кінцевими бенефіціарними власниками яких є виключно громадяни України.

«Такий підхід покликаний знизити соціальну напруженість серед населення, 70% якого виступає проти введення ринку землі через занепокоєння з приводу масової купівлі української землі іноземцями», - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

При цьому зазначається, що іноземці та особи без громадянства можуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення в порядку спадкування за законом, але зобов'язані здійснити їх відчуження протягом одного року.

Крім цього, законопроектом пропонується встановити обмеження загальної площі сільгоспземель, які можуть перебувати у власності фізичних осіб - до 500 га, юридичних - до 50 тис. га, що запобігає надмірному накопиченню масивів земель в одних руках.

Як повідомляв УНІАН, за даними Соціологічної групи "Рейтинг", 19% українців підтримують введення продажу землі, 73% опитаних – проти цієї ініціативи. На думку понад 40% українців, найбільший ризик введення ринку землі пов'язаний з викупом її іноземцями.

9 жовтня Зеленський провів зустріч з аграріями, під час якої висловив переконання, що для якісного проведення зазначеної реформи в Україні важливо не тільки вивчити досвід інших країн, але й вислухати думки тих, хто безпосередньо працює на землі.

Президент також вважає, що на першому етапі запуску ринку землі в Україні право на придбання ділянок повинні мати виключно українці, але через кілька років ринок можна буде відкрити і для іноземних компаній.

25 жовтня Кабінет міністрів подав до Верховної Раду перший законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення".

За словами прем'єр-міністра Олексія Гончарука, уряд планує запустити ринок землі 1 жовтня 2020 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter