Після виходу комплексу на повну потужність він буде щорічно виробляти близько 48000 МВт «зеленої» електроенергії

Агрохолдинг I&U Group знаходиться на завершальній стадії будівництва  унікального біогазового комплексу потужністю 5,5 мВт/год, створеного у партнерстві з ЄБРР. 

З кінця 2018 року поблизу селища Капітанівка Номиргородського району Кіровоградської області ведеться масштабне будівництво: аграрний холдинг I&U Group будує тут біогазовий комплекс з переробки органічних відходів цукрового виробництва в сировину для теплової та електричної енергії.

Після виходу комплексу на повну потужність він буде щорічно виробляти близько 48000 МВт «зеленої» електроенергії й стане унікальним за застосованими технологіями біогазовим комплексом, аналогів якому зараз немає в Україні. Залишки від виробництва біогазу будуть використовуватися як біодобрива, які частково замінять компанії дорогі мінеральні добрива. Щороку комплекс вироблятиме 10–12 тисяч т твердих мінеральних добрив.

Відео дня

При будівництві об’єкту використовувалися новітні інноваційні технології та передове обладнання австрійських компаній.

Запатентована технологія передбачає перемішування субстрату власне виробленим біогазом без використання мішалок, це дає можливість отримувати до 7% більше біогазу з тонни субстрату. За рахунок відсутності електричних мішалок завод економить споживання електроенергії на власні потреби. Технологія отримала кілька європейських й американських нагород і визнана найефективнішою технологією перемішування.

Біогазовий комплекс агрохолдингу I&U Group побудовано за новітніми технологіями з використанням сучасного австрійського обладнання

Цей біогазовий комплекс є спільним проектом холдингу з Європейським банком реконструкції та розвитку. Для будівництва було залучено пакет фінансування, який складався з кредиту ЄБРР у розмірі €13 млн та пільгового кредиту від Фонду чистих технологій (ФЧТ) у розмірі €2 млн. Разом з власними вкладеннями агрохолдингу I&U Group загальні інвестиції у будівництво склали майже € 25 млн.

Засновник агрохолдингу I&U Group Сергій Тарасов (у центрі) та представники ЄБРР на підписанні договору на будівництво біогазового комплексу восени 2018 року
Сергій Тарасов та віце-президент ЄБРР Алан Пію

Збудований біогазовий комплекс стане невід’ємною частиною холдингу I&U Group, дозволивши компанії не тільки ефективно використовувати відходи цукрового виробництва, а й істотно поліпшити екологічну ситуацію поблизу заводу та селища Капітанівка. Запуск заводу дозволить сукупно скоротити викиди CO2 на 24 000 т на рік.

До того ж, біогазовий комплекс — це нові робочі місця та великі обсяги «зеленої» електроенергії. Згідно з розрахунками компанії, електроенергії, що вироблятиметься, вистачить для одночасного енергозабезпечення 15 тисяч домогосподарств.

Біогазовий комплекс агрохолдингу I&U Group є прикладом відповідального ставлення компанії до сільськогосподарського виробництва та реалізує її бачення розбудови альтернативної енергетики в Україні. В I&U Group вважають, що нове виробництво істотно покращить економічний та екологічний стан регіону, тому сподіваються на якнайшвидше вирішення ситуації з введенням комплексу в експлуатацію.

Довідка. I&U Group — аграрний холдинг, який понад 20 років реалізує різноманітні сільськогосподарські проекти в Україні. Компанія займається вирощуванням зернових, олійних культур і цукрових буряків у Кіровоградській та Миколаївській областях. Земельний банк I&U Group становить 50 тис. га.