Всього з українських портів вийшло 129 суден з агропродукцією / фото УНІАН

Ще 7 суден з 151,5 тис. тонн української аграрної продукції вийшли з портів "Одеса", "Чорноморськ" і "Південний" в країни Азії та Європи.

Про це повідомило Міністерство інфраструктури.

Зазначається, що з моменту виходу першого судна з українським продовольством, тобто з початку серпня, вже експортовано 2,9 млн тонн агропродукції.

Відео дня

За підрахунками Мінінфраструктури, всього з українських портів вийшло 129 суден з агропродукцією, яка була направлена в країни Азії, Європи та Африки. Стільки ж суден зайшло під нові навантаження продовольством.

"Зерновий коридор":

22 липня 2022 року в Стамбулі було підписано угоду про розблокування українських портів "Одеса", "Чорноморськ" і "Південний" для вивезення на експорт зерна та іншої аграрної продукції. Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков і міністр оборони Росії Сергій Шойгу підписали окремі однакові угоди з ООН і Туреччиною.

1 серпня в рамках реалізації домовленостей з Одеського порту вирушило перше судно – RAZONI під прапором Сьєрра-Леоне. Судно перевозило 26 тисяч тонн української кукурудзи в Ліванський порт Тріполі.

5 серпня з портів Великої Одеси вирушив перший караван суден з українським зерном. На борту трьох балкерів NAVI STAR, ROJEN і POLARNET – 57 тисяч тонн української кукурудзи, яка прямує до Туреччини, Великобританії та Ірландії.

9 серпня з порту "Чорноморськ" вийшло ще два судна з 70 тисяч тонн продовольства.

Станом на 11 серпня всього через гуманітарні Морські коридори вдалося вивезти з України близько 375 тисяч тонн зерна.

12 серпня 2022 року з портів України все ж вийшли два судна з зерном.

12 серпня також до порту "Південний" прибуло судно під навантаження зерном для Африки.

Станом на 13 серпня 16 суден з українською агропродукцією були відправлені по зерновому коридору.

17 серпня по зерновому коридору в Україну вийшов рекордний караван з п'яти суден.

26 серпня президент Володимир Зеленський повідомив, що по "зерновому коридору" морем Україна експортувала вже перший з початку війни мільйон тонн агропродукції.

31 серпня президент Володимир Зеленський повідомив, що вже понад 1,5 млн тонн українського продовольства експортується морським шляхом.

Вас також можуть зацікавити новини: