Зараз росіяни імпортують яблука через складні й дорогі схеми / фото pixabay.com

Весняні заморозки та град завдали значної шкоди російському та білоруському садівництву, особливо сильно постраждали груша та яблуко.

Портал EastFruit повідомляє, що в окремих регіонах втрати досягають 70% врожаю. Якщо казати загалом, то зниження виробництва знизилось на 30-35%. Водночас спостерігається зниження якості продукції, що впливатиме на її зберігання. 

На думку аналітиків, все це призведе до того, що до весни наступного року ціни на яблуко в Білорусі та РФ досягнуть рекордних показників.

Відео дня

В теорії Москва може замінити втрати імпортом, однак раніше самі росіяни заборонили собі імпортувати фрукт з більшості країн, які виступають у якості виробників цієї продукції. Це стосується Євросоюзу, Молдови і, звісно, України. 

Зараз росіяни імпортують яблука через складні й дорогі схеми: у цьому їм допомагають Білорусь і Казахстан. Втім, це виходить недешево, адже посередники беруть немалі гроші за перевантаження продукції. 

Відомо, що Росія імпортує яблука з Сербії, однак самі серби намагаються диверсифікувати поставки і віддають перевагу багатшим країнам. Тому поставки сербських яблук в РФ знижуються кожен рік. 

Також існують труднощі з імпортом турецьких, іранських та азербайджанських яблук: зокрема, через їхню якість та логістичні проблеми. 

Ціни на продукти в Україні – останні новини

Раніше член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин розповів, як нові тарифи на світло позначаться на цінах на продукти.

А до цього во "Всеукраїнській асоціації пекарів" заявили, що у хлібній галузі склалася критична ситуація з постачанням електроенергії і це відіб'ється на кінцевій ціні для споживачів. 

Зважаючи на такі проблеми, зараз є передумови для здорожчання хліба на 10%, а в наступні місяці – ще на 20%.

Вас також можуть зацікавити новини: