Зниження ПДВ підвищить конкурентоспроможність агропродукції / фото УНІАН Володимир Гонтар

Зниження ПДВ з 20% до 14% стимулює конкурентоспроможність української агропродукції, ліквідацію схем ухилення від оподаткування, а також детінізацію значної частини економіки.

Про це йдеться в матеріалі Газета.иа.

Читайте такожУ Мінекономіки спрогнозували врожай зернових цього року

Ставка ПДВ знижується, в тому числі, на традиційні експортні позиції - зернові та олійні культури. Пропорційно знижується сума відшкодування з бюджету експортерам, а відповідно і ризики втрат, пов'язані зі зловживаннями з ПДВ.

"Якщо говорити про систему, як це вплине на загальну систему сплати ПДВ до бюджету, то я бачу тільки на цьому користь: нарешті "скрутки" при вирощуванні та в подальшому експорті зернових зміняться або взагалі зникнуть. А це великі втрати бюджету, які сьогодні ми маємо - до 20-25 мільярдів щорічно через вирощування зернових, які знаходяться в тіні, відшкодовується ПДВ з бюджету, який ніким не оплачений», — пояснює народний депутат Ніна Южаніна.

Законопроект не призведе до втрат держбюджету, оскільки товари, на які він поширюється, не реалізуються кінцевому споживачеві — фактичному платнику ПДВ. Своєю чергою аграрії нестимуть менше податкове навантаження і зможуть збільшити суми оборотних коштів. 

«Зниження ставки ПДВ для аграрного сектора є одним з інструментів підтримки сільгоспвиробників. Подальша підтримка цього законопроекту і його реалізація знизить податкове навантаження на виробників с / г продукції, що своєю чергою дозволить зменшити вартість сировини для переробників такої продукції. Це сприятиме підвищенню конкурентоспроможності української агропродукції, ліквідації схем ухилення від оподаткування, а також виведенню значної частини економіки з тіні», — заявив міністр економіки Ігор Петрашко.

Нагадаємо, законопроект № 3656 пропонує знизити ПДВ з 20% до 14% на окремі категорії сільгосппродукції: на велику рогату худобу і живих свиней, незбиране молоко, пшеницю, жито, ячмінь, овес, кукурудзу, соєві боби, цукровий буряк, насіння льону, суріпки, ріпаку, соняшнику, насіння і плоди інших олійних культур.

Законопроект отримав позитивну оцінку податкової та Мінфіну. Був підтриманий найбільшими аграрними асоціаціями та більшістю парламентських фракцій. 17 вересня проголосований у першому читанні.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram