этот материал доступен на русском

Регуляторна служба не погодила проект рішення про підвищення цін на газ для населення

16:13, 28 жовтня 2018
Енергетика
1317 0
Кабінет міністрів України з 1 листопада підвищив ціну на газ для населення на 23,5% / фото УНІАН

Читайте такожКабмін опублікував рішення про підвищення ціни на газ для населення на 23,5% з 1 листопада

«Прийняття проекту в запропонованій редакції може призвести до монополізації ринку природного газу НАК «Нафтогаз України», невиконанню Україною її обов’язків за договором про заснування Енергетичного співтовариства», - зазначено у рішенні, опублікованому на сайті служби.

Також зазначається, що у документі відсутній аналіз регуляторного впливу на ринкове середовище, забезпечення прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян та держави, а також обґрунтування відповідності проекту принципам регуляторної політики.

У службі наголосили, що розробники постанови не дотрималися принципів державної регуляторної політики, визначених законодавством.

Як повідомляв УНІАН, Кабінет міністрів України з 1 листопада підвищив ціну на газ для населення на 23,5%, до 8550 грн за тисячу кубометрів. За словами прем'єр-міністра, спочатку Міжнародний валютний фонд вимагав підвищити ціну на газ на 60%.

На сьогодні ціна газу для населення становить 4942 грн за тисячу кубометрів, а з урахуванням податку на додану вартість і зборів, які включають транспортування, - 6958 грн за тисячу кубометрів.

Питання визначення ціни газу для потреб населення є предметом переговорів України з Міжнародним валютним фондом. Представники Фонду раніше наполягали на тому, що вартість «блакитного палива» має бути вирівняна (піднята) до рівня імпортного паритету.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter