этот материал доступен на русском

Нацкомісія з тарифів оштрафувала «Нафтогаз»

16:23, 12 квітня 2019
Енергетика
1010 0
Ілюстрація REUTERS

Національна комісія, яка здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, (НКРЕКП) наклала штраф у розмірі 850 тис. грн на Національну акціонерну компанію «Нафтогаз України» за недопуск регулятора до планової перевірки діяльності компанії за 2017-2018 роки. Таке рішення регулятор ухвалив на засіданні сьогодні.

Читайте такожІмпортний газ для України подешевшав одразу на 10%

Актом проведення заходів контролю було зафіксовано відмову компанії від проведення планової перевірки, що, на думку регулятора, означає порушення ліцензійних умов у частині обов'язку ліцензіата допускати посадових осіб органів держконтролю до перевірки.

Присутній на засіданні керівник юридичного департаменту НАК «Нафтогаз України» пояснив відмову допуску до перевірки тим, що регулятор порушив періодичність перевірки компанії - один раз на два роки. НКРЕКП уже проводив перевірку в травні 2017 року, і з урахуванням цього наступна планова перевірка мала проводитися з січня 2020 року.

«Оскільки Нацкомісія проводила перевірку до закінчення цього терміну, керівництвом було вирішено, що міра контролю проводиться з порушенням встановлених законом гарантій, тому перевіряючі не були допущені», - пояснив представник «Нафтогазу».

При цьому голова регулятора Оксана Кривенко зазначила, що остання перевірка здійснювалась за період роботи до 2016 року, а 2017 і 2018 роки ще не перевірялися, тому Нацкомісія мала на це право, з огляду на те, що графік планової перевірки було затверджено Регуляторною службою заздалегідь.

Під час оголошення рішення член НКРЕКП зазначив, що в січні цього року компанія групи «Нафтогаз» - «Укртрансгаз» також не допустила Нацкомісію для планової перевірки.

Довідка УНІАН. НАК «Нафтогаз України» - найбільша державна вертикально інтегрована нафтогазова компанія України, підприємства якої видобувають близько 90% газу і нафти в країні. НАК займається розробкою родовищ, видобутком нафти і газу, їх транспортуванням, а також реалізацією нафтопродуктів через власну мережу АЗС.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter