этот материал доступен на русском

Підвищення тарифу на транспортування газу збільшить борги населення за комунальні послуги – представники громад

11:50, 08 листопада 2019
Енергетика
312 0
Ілюстрація REUTERS

Ініціатива підприємства «Оператор ГТС України» підвищити для українських споживачів тариф на транспортування газу при нульовому транзиті з Росії призведе до зростання боргів населення за спожитий газ.

Про це заявив перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков в ході круглого столу, організованого Федерацією роботодавців України.

За підрахунками ФПУ, у разі затвердження ініціативи «Оператора ГТС України» тариф на транспортування газу може зрости в 3,5 рази, пише uaprom.

«В яких умовах відбувається ця пропозиція збільшити тариф на транспортування газу? За свіжими даними статистики по Запорізькій області, борги на кінець вересня 2019 року за поставку природного газу становлять 983 млн грн. За опалення та гарячу воду – 915 млн грн. Загальна заборгованість за послуги ЖКГ - майже 3 млрд грн і вона зростає», - повідомив Семенков.

За його словами, зростання тарифу призведе до суттєвого збільшення витрат комунальних підприємств. В якості прикладу він навів концерн «Міські теплові мережі Запоріжжя», для якого додаткове фінансове навантаження складе 180 млн грн.

У свою чергу глава Нікольського Донецької області Василь Мітько зазначив, що крім зростання боргів підвищення вартості газу буде чинити сильний тиск на місцевий бюджет, у структурі якого збільшаться витрати на обслуговування комунальної сфери.

У нас на балансі району перебувають 16 шкіл і дитячих садків, що опалюються газовими котельнями. І замість того, щоб піднімати зарплату тим же тренерам ДЮСШ, вчителів музичних шкіл, працівникам соціальних служб та територіальних центрів... ми будемо змушені ці гроші пускати на підвищення цих тарифів. Тому ми категорично проти», - зазначив Митько.

У жовтні ТОВ «Оператор ГТС України» провів слухання щодо підвищення тарифів на транспортування за умови відсутності транзиту з боку Росії (нульовий варіант). У ФПУ зазначили, що в даний час «ОГТСУ» не має ліцензії на проведення операцій, однак платежі повинні прийматися вже з грудня 2019 року. При цьому тариф на транспортування газу виросте в 3,5 рази - саме такий варіант буде направлений на затвердження в НКРЕКП

При цьому в ФРУ вважають, що розрахунки «ОГТСУ» не обгрунтовані, оскільки відсутня письмова відмова «Газпрому» і європейських споживачів від транзиту газу через Україну; «Північний потік-2» не зможе в повному обсязі замінити транзит газу через ГТС України.

Разом з тим обґрунтування тарифу не містять інформації про те, яким чином буде розділена ГТС при її виділенні з АТ «Укртрансгаз», що саме буде виведено з експлуатації і як це вплине на постійні/змінні витрати.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter