Ілюстрація REUTERS

Компанія "Оператор ГТС України" протранзитировала перші обсяги газу між двома європейськими країнами.

Читайте такожКарантин не вплине на роботу української ГТС - оператор

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Відео дня

Згідно з повідомленням, німецький енергетичний трейдер замовив транспортування природного газу через Україну за маршрутом Угорщина – Словаччина. При цьому облік газу по даній операції здійснюється, як і по транзитному угоди з російським "Газпромом" - в енергетичних одиницях.

"Після підписання нової транзитної транспортної угоди з "Газпромом" і нових міжоператорських угод з операторами ГТС суміжних європейських країн "Оператор ГТС України" активно впроваджує нові транспортні послуги для українських та іноземних замовників", - йдеться в повідомленні.

За інформацією прес-служби, нова послуга транзиту на короткі відстані "short-haul" дозволяє замовникам транспортних послуг транспортувати газ між європейськими країнами (Польща, Словаччина, Угорщина і, в майбутньому, Румунія) через територію України. Початок надання цієї послуги дозволить активізувати торгівлю газом між країнами Східної Європи та дозволить додатково завантажити потужності української ГТС, які після будівництва Росією обхідного газопроводу "Північний потік-1" вже не використовуються в повному обсязі.

У компанії повідомили, що "Оператор ГТС України" працює над створенням віртуальних точок, що спростить роботу як суміжним операторам, так і трейдерам у точках міждержавного сполучення. Зараз відкриті консультації щодо створення єдиної віртуальної точки на українсько-польському кордоні.

Як повідомляв УНІАН, у 2019 році транзит природного газу через українську газотранспортну систему (ГТС) збільшився на 3,2% - до 89,58 мільярда кубометрів.

З 1 січня 2020 року функції оператора магістральних газопроводів України перейшли від держкомпанії "Укртрансгаз" до "Оператору ГТС України", який був переданий в управління держкомпанії "Магістральні газопроводи України" (МДУ), підпорядкованої Міністерству фінансів України.

30 грудня 2019 року Україна і Росія підписали новий контракт на транзит газу в Європу строком на п'ять років з можливістю пролонгації на десять років.

Документом передбачено, що "Газпром" має прокачати через Україну мінімальний обсяг газу в 65 мільярдів кубометрів в перший рік і 40 мільярдів кубометрів - в наступні 4 роки.