Експерт назвав пріоритет у протипожежній безпеці критичної інфраструктури України

Українські об'єкти критичної інфраструктури не можуть собі дозволити експериментувати, або економити на протипожежній безпеці. Адже кожен ворожий ракетний удар може спричинити непоправні наслідки.

На цьому наголосив експерт з вогнезахисту, директор Інженерно-промислової виробничої компанії "Спецзахист" Денис Любченко в інтерв'ю "Фокусу".

Він зазначив, що зараз міжнародні партнери допомагають Україні відбудовувати зруйновані об’єкти критичної інфраструктури. Та вони розуміють, що відмова від якісного вогнезахисту призведе до значного збільшення руйнувань, а, отже, відновлення обійдеться набагато дорожче.

Відео дня
Експерт назвав пріоритет у протипожежній безпеці критичної інфраструктури України

"Важливо використовувати якісні сертифіковані в Європі матеріали, які пройшли випробування протягом багатьох років.

В усьому цивілізованому світі головна увага приділяється запобіганню катастроф, тому партнери не розуміють наші спроби зекономити на вогнезахисті, щоб потім героїчно просити в них більше грошей на відбудову того, що можна було захистити від руйнувань. Це об'єктивна реальність. Якщо ми говоримо про захист підприємств державного значення — то питання псевдо економії не має підніматись взагалі", — наголосив Денис Любченко.

На думку експерта, пріоритетом у забезпеченні вогневої стійкості для об'єктів критичної інфраструктури мають стати системи пасивного протипожежного захисту, які не потребують присутності людини і використання електроенергії.

"Щоб не трапилось, пасивна система захисту спрацює", — запевнив він.

Експерт назвав пріоритет у протипожежній безпеці критичної інфраструктури України

До слова, "Спецзахист" вже 15 років є офіційним дилером німецької компанії svt Products GmbH, як постачає системи для протипожежного захисту в  промисловості. Її широко використовують світові гіганти AIRBUS, Volkswagen AG, Siemens, Bombardier, а також українські "НАЕК "Енергоатом", "Укргідроенерго". Загалом "Спецзахист" представив свої рішення у понад 150 проєктах із захисту об'єктів критичної інфраструктури України, в тому числі й АЕС. Після аварії на Чорнобильській АЕС європейські партнери виділили кошти на забезпечення системами пасивного захисту всіх атомних електростанцій України. svt Products GmbH (тоді svt Brandschutz GmbH) у 1991 році стала генеральним підрядником встановлення цих систем. За стільки років жодних питань до якості експлуатації на АЕС не виникало. Це найкраще характеризує якість продукції компанії.

Експерт назвав пріоритет у протипожежній безпеці критичної інфраструктури України

За словами Дениса Любченка, підприємства, які подбали про пасивний протипожежний захист конструкцій і комунікацій, а також встановили автономні системи виявлення та гасіння вогню, жодного разу не пошкодували про це.

"Підкреслюю, що акцент на використанні пасивних систем і автономних засобів гасіння існує вже багато років, якщо не десятиліть, у всьому світі. Це стосується не лише важливих промислових об'єктів, але торгово-розважальних центрів, аеропортів, концертних і виставкових залів. Саме до цього повинна прагнути Україна", — підкреслив експерт.