этот материал доступен на русском

Україна вийшла з ТОП-20 країн світу з найвищою інфляцією (інфографіка)

19:09, 10 липня 2019
Фінанси
1070 2
В Україні сповільнилося зростання цін / фото УНІАН

Читайте такожФрукти, овочі, м'ясо та молочка. Скільки коштуватимуть продукти харчування

Про це повідомляє експертна платформа Національного банку України (НБУ) на своїй сторінці в мережі Facebook із посиланням на дані Держстату, згідно з якими інфляція в Україні в червні 2019 року в річному вираженні становила 9%, сповільнившись із 9,6% у річному вираженні місяцем раніше.

"Із показником 9% рік до року наша країна займає 22-24 позицію за цим показником. При цьому Україна залишається державою з найбільшою інфляцією серед європейських країн", - зазначають експерти НБУ.

У Нацбанку підкреслили, що зниження цін в Україні в червні до попереднього місяця на 0,5% відбулося вперше за 11 місяців і було викликано сезонним здешевленням овочів і яєць. Також на уповільнення загальних темпів зростання споживчих цін в Україні вплинуло рішення уряду змінити механізм встановлення цін на газ для населення.

За даними НБУ, найвища в світі інфляція спостерігається у Венесуелі - 282972,8%. На другому місці Зімбабве з показником 97,9%. В Аргентині, Південному Судані, Північній Кореї та Ірані інфляція в червні становила понад 50%.

Найближчими сусідами України в рейтингу найвищої в світі інфляції стали Малаві, Сан-Томе і Прінсіпі, Еритрея.

фото facebook/NBUexpertplatform
фото facebook/NBUexpertplatform
фото facebook/NBUexpertplatform

Як повідомляв УНІАН, за даними Держстату, інфляція в Україні в червні 2019 року в річному вираженні - порівняно з червнем 2018 року - становила 9%, сповільнившись із 9,6% у річному вираженні місяцем раніше.

Державний бюджет України на 2019 рік заснований на макроекономічному прогнозі зі зростанням реального ВВП на 3% при інфляції 7,4%.

Національний банк України прогнозує в 2019 році уповільнення інфляції до 6,3%, Міжнародний валютний фонд і Світовий банк - до 7,3%.

Згідно з консенсус-прогнозом опитаних УНІАН експертів, поточного року в Україні очікується уповільнення темпів зростання споживчих цін до 7,2%.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter