этот материал доступен на русском

У ЄС всю ніч обговорювали порятунок економіки, але не змогли домовитися про випуск "коронаоблігацій"

10:30, 08 квітня 2020
Фінанси
358 0
Ілюстрація REUTERS

Міністри фінансів ЄС після багатогодинних нічних переговорів не прийшли до єдиної думки з приводу спільних ініціатив, які вони могли б ввести для порятунку економіки, що постраждала від пандемії коронавірусу.

Читайте такожУ Єврокомісії вибачилися перед Італією за запізнілу реакцію на пандемію коронавірусу

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Politico.

Обговорення в Єврогрупі розпочалися близько о 16:30 у вівторок з відеоконференції й все ще тривали рано вранці в середу. Групи країн на чолі з Італією та Нідерландами не можуть домовитися з приводу умов для кредитних ліній з фонду порятунку єврозони й ідеї об'єднання боргів.

Без угоди про скоординовані дії уряди будуть змушені діяти самостійно, і їм доведеться позичати гроші на ринках, щоб пом'якшити економічні наслідки, що загрожує борговою кризою.

Президент Єврогрупи Маріо Сентено, що відповідає за посередництво у переговорах, повинен провести прес-конференцію в середу о 10 ранку, щоб представити висновки міністрів.

Міністри прагнуть узгодити принаймні три ініціативи, які допоможуть урядам запобігти масовим банкрутствам і прискорити відновлення економіки після того, як країни покінчать з блокуваннями, введеними для припинення поширення пандемії.

Однією з таких ініціатив є запропонований Єврокомісією план перестрахування з тимчасового безробіття на суму 100 млрд євро. План передбачає державні програми, які дозволять компаніям скоротити робочий час і виплатити компенсацію своїм співробітникам за втрачений дохід.

Читайте також"Темна година людства": голова МВФ заявила, що коронавірус загальмував світову економіку

Друга ініціатива - Європейський інвестиційний банк, який виділив фонд у 200 млрд євро, зможе видавати дешеві кредити компаніям з ЄС, відчувають брак грошей.

Нарешті, існує фонд порятунку єврозони, відомий як Європейський механізм стабільності (ESM), з якого будь-яка країна, що використовує єдину валюту, може отримати кредитну лінію за певних умов.

Рим налаштований послабити або навіть відмовитися від умов кредитних ліній ESM. Нідерланди, підтримувані Австрією і Фінляндією, не згодні.

Нідерланди непохитні в тому, що уряди, які використовують кредитні лінії, повинні пообіцяти зарезервувати гроші на охорону здоров'я для лікування коронавірусу та економічні витрати. Держави також повинні взяти на себе зобов'язання, щоб їх фінанси виглядали здоровими в довгостроковій перспективі.

Остання умова викликає тривогу в Італії, яка боїться, що будь-які розмови про фіскальний нагляд можуть спровокувати міжнародних інвесторів і збільшити вартість запозичень.

Ще одна відмінність пов'язана з ідеєю випуску так званих "коронаоблігацій" ЄС для фінансування відновлення блоку. Італія бореться за включення перспективи випуску загального боргу в заяву лідерів Єврогрупи.

Але будь-яку пропозицію про об'єднання боргу відкидають Нідерланди й Німеччина, які побоюються, що в кінцевому підсумку їм доведеться за це платити, якщо південні країни збанкрутують.

Франція також не на стороні "коронаоблігацій", запропонувавши створити фонд, який міг би залучати борги й видавати позики урядам.

Всі міністри повинні узгодити ініціативи, перш ніж вони об'єднають їх у заяві, яку вони направлять керівникам країн для остаточного схвалення.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter