Платники податків у першому півріччі 2012 року добровільно сплатили 300 млн грн, що дозволило їм, за новим законодавством, уникнути кримінальної відповідальності.

Як повідомили УНІАН у прес-службі Державної податкової служби, перший заступник голови ДПС України - начальник податкової міліції Андрій Головач підбив підсумки роботи слідчих підрозділів податкової міліції у першому півріччі 2012 року.

За словами А.Головача, за шість місяців ц.р. податковою міліцією забезпечено відшкодування збитків у завершених кримінальних справах майже у півтора рази більше, чим за перше півріччя 2011 року.

До суду з обвинувальним висновком направлено 8 кримінальних справ про злочини, здійснені злочинними угрупуваннями. Загалом сума відшкодованих збитків у завершених кримінальних справах становить 462 млн грн.

«Це є найвищим показником за останні 5 років», - зазначив А.Головач.

При цьому він підкреслив, що основна частина відшкодованої суми - близько 300 млн грн - сплачена платниками податків добровільно і, згідно із законом, вони будуть звільнені від кримінальної відповідальності.

«Головне для нас не кількість порушених кримінальних справ, а забезпечення повного відшкодування заподіяних державі збитків», - додав начальник податкової міліції.

Як повідомляв УНІАН, 17 січня набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності».

Згідно із законом, підозрювані або звинувачені у скоєнні злочинів у сфері господарської діяльності можуть уникнути кримінальної відповідальності у разі добровільного відшкодування нанесеного державі збитку.

За даними Державної податкової служби, за перше півріччя 2012 року до них надійшло понад 44,7 млн електронних документів.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram