Держбюджет України на 2022 рік, проект якого 15 вересня Кабмін має подати Верховній Раді, міститиме акцент на розвиток, підтримає ключові для України напрями, а також має тенденцію до зниження дефіциту.

Про це в програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповіла член фракції партії "Слуга народу", голова підкомітету з питань видатків держбюджету комітету ВРУ з питань бюджету Леся Забуранна.

"Цей бюджет певною мірою унікальний, оскільки йому передувала нарешті ухвалена бюджетна декларація, яка й позначає основні вектори та стратегічні напрями, за якими формуватиметься як політика держави, так і бюджет країни", - сказала Забуранна. 

Читайте такожШмигаль розповів, чого чекати від держбюджету-2022За її інформацією, за проектом, дефіцит бюджету становитиме близько 188 млрд, а доходи - 1277 млрд грн, і, відповідно, витрати - 1465 млрд грн.

За словами голови підкомітету, держбюджет-2022 "відповідатиме реальності" та враховуватиме основні пріоритети розвитку України.

"Будуть надалі в пріоритеті розвиток інфраструктурних проєктів, будівництво доріг, великих капітальних інвестицій. Водночас необхідно зазначити, що планується збільшення витрат на медицину, на 34 млрд грн. Мене засмучує, що це не буде 5% від ВВП. Хоча я вважаю, що останні події в світі, в Україні щодо пандемії коронавірусу чітко демонструють, що медицина має бути пріоритетним напрямом. На жаль, нинішній проект бюджету все ж не дає нормативних 5% ВВП", — наголосила Забуранна.

Позитивною тенденцією проекту бюджету голова підкомітету назвала прагнення до скорочення дефіциту бюджету.

"Водночас позитивною тенденцією є те, що ми все-таки прагнемо скорочувати дефіцит бюджету. Тобто не формувати "бюджет проїдання", хоча соціальні ініціативи — підвищення заробітної плати, соціальні виплати — будуть присутні. Проте бюджет буде все ж націлений зокрема на розвиток національної економіки та великих інфраструктурних напрямів. Тому можна сказати, що це буде реальний бюджет з акцентом на розвиток", — акцентувала Забуранна.

Нагадаємо, 15 вересня Кабмін має подати Верховній Раді проект держбюджету-2022. Медицина, інфраструктура, освіта та соціальні програми — фінансування цих напрямів планують збільшити у 2022 році. Водночас доходи хочуть наростити на 161 млрд грн у порівнянні з нинішнім роком, розповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.