этот материал доступен на русском

Зеленський підписав закон про продовження податкових пільг для бізнесу

08:50, 28 травня 2020
Фінанси
2545 0
Ілюстрація REUTERS

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про продовження податкових пільг і спрощення адміністративних процедур для бізнесу на період карантину, введеного владою в рамках заходів для протидії поширенню коронавірусу в країні.

Читайте такожСтоїть "на трьох китах": Кабмін затвердив програму відновлення української економіки

Як ідеться на сайті Верховної Ради, відповідний документ повернутий з підписом президента 27 травня.

Як повідомляє прес-служба Офісу президента, закон дозволить працівникам закладів охорони здоров'я державної та комунальної власності, які борються з поширенням коронавірусу та лікують пацієнтів з COVID-19, отримати за травень і червень 2020 року грошову компенсацію податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), утриманого з їхніх доплат у розмірі до 300% до зарплати.

Також документ передбачає можливість отримання часткової допомоги з безробіття для фізичних осіб – підприємців у разі втрати ними частини доходу через карантинні обмеження.

При цьому така допомога на період карантину з 2 квітня 2020 року не підлягатиме оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

Крім того, самозайняті особи звільняються від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) за себе за травень – цей період зараховуватиметься їм до страхового стажу для отримання пенсій, виплат за соціальним страхуванням.

Закон також надає органам місцевого самоврядування право ухвалити рішення щодо зменшення ставок плати за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо об'єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.

Крім того, документ дозволяє подовжити дію мораторію на проведення податковими органами документальних і фактичних перевірок, звільнення громадян від відповідальності за прострочення виконання зобов'язань за договорами про споживчий кредит, ненарахування платникам податків та платникам ЄСВ пені, незастосування штрафів за порушення податкового законодавства, несвоєчасну або неповну сплату ЄСВ, несвоєчасне подання звітності про сплату ЄСВ по останній день місяця, у якому завершується дія встановленого на всій території України карантину.

Як повідомляв УНІАН, закон про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню COVID-19 Верховна Рада ухвалила 13 травня.

Згідно з пояснювальною запискою, його метою є необхідність продовжити дію податкових пільг і спрощень адміністративних процедур на період карантину з метою захисту як малого, так і великого бізнесу, від негативних наслідків цих обмежень.

Закон, зокрема передбачає продовження терміну незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства в період з 1 березня, а також пені до останнього календарного дня місяця (включно), в якому завершується дія карантину; продовження мораторію на проведення документальних і фактичних перевірок бізнесу; продовження звільнення від сплати ЄСВ за себе ФОПами й особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність на період з 1 по 31 травня 2020 року.

Крім того, документом передбачене зменшення вимог до мінімального розміру статутного капіталу банків до 200 млн грн з 500 млн грн, а також продовження терміну дії закону "Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків", який завершується 1 серпня 2020 року, до 2024 року.

20 травня Кабінет міністрів ухвалив рішення про запровадження в Україні адаптивного карантину з 22 травня по 22 червня з огляду на епідситуацію у регіонах.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter