фото globalmoney.ua

Оператор системи електронних грошей GlobalMoney заявив про чергову інформаційну атаку з використанням так званих «чорних PR-технологій».

Про це йдеться в заяві компанії, поширеній в ЗМІ.

"В останні кілька місяців у низці ЗМІ не дуже високої якості з'явилися публікації, побудовані на домислах і неправдивій інформації про принципи роботи оператора системи електронних грошей GlobalMoney і її емітента "Банку Альянс", - йдеться в заяві.

Зокрема, в одному з сюжетів передачі національного телеканалу була вказана неправдива і відверто маніпулятивна інформація про діяльність GlobalMoney.  Після повідомлення керівництва телекомпанії про можливі правові наслідки поширення неправдивої інформації, ролики каналом були видалені. Наступним етапом замовниками інформаційної атаки була розміщена "Авторська колонка" одного з "експертів", яка деякими положеннями фактично порушує ст. 232 Кримінального кодексу України. Юристи компанії вже подали заяву про порушення закону до відповідних органів.

"Апогеєм інформаційної атаки став запит на коментар, надісланий керівництву АТ "Банк Альянс" нібито від журналіста "Слідство.Інфо" Дмитра Реплянчука, в якому була вказана інформація про підготовку сюжету для "24 каналу" і прохання надати коментар за мотивами чергової фейкової публікації", - йдеться в повідомленні компанії.

У свою чергу, Дмитро Реплянчук на своїй сторінці в Facebook розмістив інформацію, що спростовує як підготовку сюжету, так і те, що він співпрацює з "24 каналом", а також повідомив про те, що під його фото за вказаним номером ховається шахраї.

"Шахраї надсилають від мого імені та імені "Слідства.Інфо" фейкові інформаційні запити. Ось таке повідомлення надійшло представникам "Банку Альянс" нібито від мого імені. Звичайно, з лівої сім-карти. Офіційно повідомляю, що зараз я не готую матеріалів про цей банк і платіжні системи "GlobalMoney". І з 24-м телеканалом я не співпрацюю, якщо на те пішло", - написав він.

У компанії GlobalMoney просять клієнтів і партнерів не реагувати на інформаційні провокації, а замовникам інформаційної атаки пропонують зосередитися не на методах недобросовісної конкуренції, а на розвитку fintech в Україні й виконанні норм чинного законодавства, в тому числі ідентифікації користувачів.

Нагадаємо, наприкінці 2020 року повідомлялося, що компанія GlobalMoney першою з українських операторів електронних грошей інтегрувала в свою систему механізм ідентифікації користувачів за допомогою BankID. В даний момент всі операції з електронним грошима GlobalMoney, в тому числі поповнення гаманців і виведення коштів, виконуються виключно після ідентифікації користувача.

Також нагадаємо, що GlobalMoney і Банк Альянс за 2 місяці припинили понад 40 спроб використання електронних гаманців у злочинних цілях. Це стало можливим завдяки системі постійного спільного фінансового моніторингу. Виявлення і блокування гаманців, які можуть бути використані в протизаконних цілях відбувається миттєво при першій підозрі, а інформацію про таких гаманцях передають правоохоронним органам.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram