Україна поки не отримала другий транш допомоги від МВФ / фото REUTERS

Україна досі не отримала наступний транш від МВФ через те, що існує ціла низка технічних проблем, які необхідно вирішити, в тому числі тих, що стосуються державного бюджету на 2021 рік.

Про це заявив радник президента України Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко в ефірі каналу "Україна 24".

Читайте такожКоронавірус підвищив ризик для економік країн з низьким доходом - МВФ

"Паузи у співпраці немає, всі переговори з МВФ ведуться, й міністр фінансів на постійному зв'язку, і глава Нацбанку, і прем'єр-міністр. Йде постійний робочий процес. Не можна все винести в публічну площину щодо переговорів. Але точно можна сказати, що ми не на паузі. Ми досі не отримали транш, тому що є ціла низка технічних проблем, які необхідно вирішити, в тому числі тих, що стосуються державного бюджету на наступний рік. Тому є велика увага до бюджету та корегувань, які в ньому робляться", — сказав він.

Також, за словами економіста, є й інші причини, через які Україна не може отримати транш швидше.

"Що стосується іншої частини порядку денного, вона не має прямого економічного змісту, але впливає на можливість швидкого отримання спочатку місії від МВФ, а потім вже траншу — це зміни, які будуть щодо антикорупційних українських відомств. Там теж йде нормальний логічний процес", — сказав він.

За словами Устенка, процес отримання грошей від МВФ займає більше часу, ніж очікувалося раніше, але він залишається найбільш прийнятним варіантом для України.

"Виникає питання, пов'язане з фінансуванням дефіциту бюджету на поточний рік. Потрібно брати десь гроші. Альтернатива МВФ — це виходити на зовнішні ринки та позичати дуже дорого. Я сподіваюся, що це не альтернатива для нашого міністерства фінансів, тому міністр Марченко активно виступає за те, щоб якнайшвидше отримати місію і потім транш від МВФ", — сказав він.

Україна і МВФ

  • Україна направила лист директору-розпоряднику Міжнародного валютного фонду Крісталіні Георгієвій зі зверненням про початок роботи в онлайн-режимі місії Фонду в Україні.
  • 9 червня Рада директорів Міжнародного валютного фонду затвердила 18-місячну програму stand-by для України з фінансуванням, еквівалентним 3,6 мільярда SDR (близько 5 мільярдів доларів), спрямовану на допомогу Україні в подоланні наслідків пандемії COVID-19.
  • 12 червня Україна отримала перший транш кредиту МВФ в рамках нової 18-місячної програми співпраці України та Фонду в розмірі 2,1 мільярда доларів.
  • Міністерство фінансів планує отримати другий транш за новою програмою співпраці України з Міжнародним валютним фондом до кінця поточного року.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram