этот материал доступен на русском

Київрада в 30 разів знизила ставки збору для забудовників

15:51, 31 січня 2019
Різне
275 0
Ставки збору для забудовників у столиці знизили в 30 разів / фото УНІАН

Київрада з 1 січня 2019 року в 30 разів знизила ставки збору для суб'єктів, що здійснюють колективне житлове будівництво і багатоквартирне житлове будівництво з об'єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури.

Читайте такожВ Україні дозволять проектувати кухні-ніші в квартирах з двома і більше кімнатами

Як передає кореспондент УНІАН, за внесення відповідних змін до рішення Київради від 23 червня 2011 року "Про встановлення місцевих податків і зборів в м. Києві" проголосували сьогодні на засіданні 76 з 89 депутатів.

Згідно з документом, який розглядався як невідкладний, ставки збору становлять 0,03% від розміру мінімальної зарплати, встановленої станом на перше число звітного періоду.

Тривалий час депутати одноголосно не підтримували проект, розглядався варіант прийняти його сьогодні тільки за основу, оскільки документ включав також і питання про зміну ставок зборів для суб'єктів гаражних кооперативів, для індивідуального дачного будівництва, колективного садівництва, а також туристичного збору тощо.

Про значне зниження ставки збору для окремих категорій заявив, зокрема, депутат Леонід Антоненко.

"Ми з вами тільки що встановили ставки 0,03% для колективного житлового будівництва, для багатоквартирного будівництва з об'єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури. Це означає, що наші забудовники, які отримали договори оренди землі чи мають право власності на земельні ділянки, будуть платити в 30 разів менше, ніж за ставкою, яка існувала минулого року. Я пропоную відновити ту ставку, яка була для колективного житлового будівництва - 1% і для багатоквартирного житлового будівництва з об'єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури - 1%, як це було в минулому році", - зазначив Антоненко.

Депутати не підтримали його пропозицію. Після годинної дискусії про різних пунктах проекту депутати таки прийняли його в цілому.

Так, згідно з рішенням, встановлена також нова ставка податку з 1 січня 2019 року:

для індивідуального садівництва, для колективного садівництва - 0,3%;

для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель - 0,03%;

для спорудження та обслуговування будинків тимчасового проживання - 0,03%;

для будівництва індивідуальних гаражів та для колективного гаражного будівництва - 0,1%;

для будівництва та обслуговування паркінгів та автостоянок на землях житлової та громадської забудови - 0,1%;

для індивідуального дачного будівництва і колективного дачного будівництва - 0,1%.

Також сьогодні депутати визначили нові ставки туристичного збору. Так, ставка збору за кожну добу тимчасового розміщення особи в місцях проживання (ночівлі) встановлена в розмірі 0,4% - для внутрішніх туристів і 1% - для в'їзних туристів від розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного року (на 1 січня 2019 року - 4 173 гривні).

Як пояснювалося в сесійній залі, перегляд розміру туристичного збору пов'язаний з набранням чинності нового податкового законодавства.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter