REUTERS

Франція має намір закликати Європейську Комісію припинити переговори між Сполученими Штатами та Європейським Союзом щодо угоди про зону вільної торгівлі ("Трансатлантичне торговельне та інвестиційне партнерство" - TTIP).

Читайте такожВ Італії заявили, що переговори ЄС і США про вільну торгівлю зайшли в глухий кут

Як заявив статс-секретар Франції з питань зовнішньої торгівлі Маттіас Фекл, в його країні "відсутня політична підтримка для таких переговорів", передає «Німецька хвиля».

На думку Фекла, у переговорах щодо створення ЗВТ спостерігався дисбаланс на користь США. "Американці пропонують або ніщо, або якісь крихти. Переговори між союзниками відбуваються зовсім не так", - наголосив статс-секретар, додавши, що перемовини слід припинити "для того, щоб знову запустити їх на гарній основі".

При цьому він не уточнив, коли і на яких умовах переговори можуть бути поновлені. Франція має намір підняти питання виходу з переговорів під час зустрічі міністрів закордонних справ Євросоюзу у вересні 2016 року, повідомив Фекл.

Читайте такожВіце-канцлер Німеччини: переговори щодо ЗВТ між ЄС і США провалилися

Франція не вперше заявляє про необхідність припинення переговорів щодо TTIP. Зокрема, у травні 2016 року Маттіас Фекл вже робив аналогічні заяви, стверджуючи, що причиною цього є "підхід США до переговорів". Проте у липні 2016 року глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер наголосив на намірах завершити перемовини щодо TTIP до кінця 2016 року.

29 серпня в уряді Німеччини заявили про наміри продовжувати переговори між США та Європейським Союзом.

Між тим у США також заявляють, що переговори з ЄС щодо TTIP мають прогрес. "Насправді переговори постійно прогресують", - заявив німецькому виданню Der Spiegel речник американського уповноваженого з питань торгівлі Міхаеля Фромана. Він пояснив, що зазвичай у торгівельних переговорах "поки не узгоджено все - не узгоджено нічого", і запевнив, що наступний раунд переговорів між представниками США та Єврокомісії відбудеться в середині вересня.

У разі укладення угоди між США та ЄС, TTIP стане найбільшою у світі зоною вільної торгівлі з загальним населенням близько 800 мільйонів людей. Проте хід переговорів регулярно критикується по обидва боки Атлантики.

Зокрема, у травні 2016 року ЗМІ оприлюднили інформацію, згідно з якою американська сторона нібито чинить неабиякий тиск на Євросоюз щодо низки пунктів угоди, що може призвести до суттєвого погіршення споживчих стандартів та послаблення захисту довкілля в ЄС. Пізніше у США та ЄС на офіційному рівні спростували інформацію, що TTIP знизить стандарти.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram