Новини дня

* * *

Основною новиною дня стало відновлення Конституційним судом України чинності Конституції 1996 року, погіршення Держкомстатом оцінки зростання ВВП, повідомлення про приватизацію Укртелекому та реформування Нафтогазу...

Відео дня

Головне за 1 жовтня

Конституційний суд відновив чинність Конституції від 1996 року

В Україні відновлено чинність Конституції від 1996 року.

Як передає кореспондент УНІАН, про це перший заступник глави Адміністрації Президента України, представник Президента у Конституційному Суді Олена ЛУКАШ заявила сьогодні журналістам після оприлюднення Конституційним Судом рішення про визнання неконституційним закону №2222 про внесення змін до Основного Закону у 2004 році.

«Конституційним Судом України скасована норма зміненої Конституції від 8 грудня 2004 року. Це норма закону №2222. Таке рішення прийнято у зв`язку з грубим та свідомим порушенням парламентом процедури ухвалення та прийняття цього закону. Одночасно Конституційним Судом України відновлено дію норм Конституції 1996 року у повному обсязі», - сказала О.ЛУКАШ.

За її словами, це означає, що з сьогоднішнього дня всі суспільно-правові відносини в державі регулюються цією Конституцією, яка визнана найкращою у Європі.

«На сьогодні сторінка чвар, розбрату, сторінка владних війн і компетенційних спорів перегорнута, всі правовідносини урегульовані, органам влади, всім суб`єктам владних повноважень належить виконати рішення суду і змінити нормативно-правові акти, привівши їх у відповідність до Конституції 1996 року», - сказала О.ЛУКАШ.

На запитання журналістів про те, як відміна змін до Конституції від 2004 року вплине на легітимність обраних Президента України та Верховної Ради України, а також Кабінету міністрів України, О.ЛУКАШ сказала: «Дякую за увагу».

Проте, відповідаючи на питання журналістів, чи є нині діючі органи влади в Україні легітимними, О.ЛУКАШ сказала: «Всі органи влади є легітимними, і на сьогодні вони повинні сконцентруватись і виконувати рішення Конституційного Суду».

Економіка

Азаров: Економіка України поступово відновлюється

Економіка України поступово відновлюється. Про це прем`єр-міністр України Микола АЗАРОВ заявив сьогодні під час зустрічі з Директором-розпорядником МВФ Домініком СТРОСС-КАНОМ, повідомили УНІАН в Департаменті інформації та масових комунікацій Секретаріату Кабінету міністрів.

«Економіка відновлюється. Ми маємо 4% росту ВВП. Виросли валютні резерви. У нас відносно низька інфляція. Ми утримуємо дефіцит бюджету в рамках установлених параметрів, ріст доходів бюджету – в межах прогнозованих параметрів», - заявив М.АЗАРОВ.

За його словами, на сьогоднішній день уряд суттєво обмежив внутрішні та зовнішні позики. Враховуючи те, що останні займи, які здійснив Кабінет міністрів, розміщуючи єврооблігації, були довгостроковими, то у найближчій перспективі уряд виплачуватиме тільки відсотки, що, відповідно, не створюватиме зайвого навантаження на бюджет.

«Це означає, що ми можемо зосередитися на проведення масштабних реформ в державі», - зазначив прем`єр.

Н.АЗАРОВ наголосив, що реформи будуть проведені в усіх сферах життєдіяльності країни: «Наш Уряд напрацював великий пакет реформ, які стосуються дерегуляції підприємницької діяльності, гармонізації нашого законодавства з законодавством країн ЄС тощо. Кабінет міністрів рішуче налаштований на їх ефективну реалізацію».

Зокрема, глава уряду підкреслив, що важливим кроком на шляху проведення реформ стане прийняття Податкового кодексу: «Ми уже подали в Парламент проект Податкового кодексу, який передбачає значне спрощення податкових процедур, містить ряд інновацій, які повинні створити стимули для притоку інвестицій у державу. Ми очікуємо, що ефект буде обов’язково. Знижуючи податки, Уряд йде на певні ризики, тому на цей період ми розраховуємо на підтримку МФВ».

У свою чергу Директор-розпорядник МВФ Д.СТРОСС-КАН відзначив, що у стосунках між органами влади він спостерігає повне взаєморозуміння і злагодженість дій. «Мені було приємно чути про те, що ви разом з Президентом обговорюєте питання, робите прогнози, бачите перспективу. І я впевнений, що ви дійсно справитеся з тими завдання, які ви перед собою ставите», - підкреслив він.

Д.СТРОСС-КАН відзначив, що програма співпраці України та МВФ виконується успішно.

4 жовтня Янукович знову відвідає Росію

4 жовтня 2010 року Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ на запрошення Президента Росії Дмитра МЕДВЕДЄВА здійснить робочий візит до м. Геленджик Краснодарського краю Російської Федерації для участі у першому Українсько-російському міжрегіональному економічному форумі. Про це повідомив заступник глави Адміністрації Президента України Андрій ГОНЧАРУК.

Як повідомляє Прес-служба Президента України, за його словами, цей захід організовано на виконання домовленостей, досягнутих главами обох держав під час зустрічі 21 квітня 2010 року в Харкові, а також третього засідання Українсько-російської міждержавної комісії.

Планується, що учасники форуму – очільники міністерств і відомств України та Росії, керівники регіонів двох держав, представники бізнесових структур – обговорять дієві механізми поглиблення українсько-російських міжрегіональних зв’язків, зокрема питання спільної реалізації великих інфраструктурних проектів.

Як зазначив заступник глави АП, в Геленджику передбачається обмін думками щодо перспектив спорудження транспортного мостового переходу через Керченську протоку, будівництва швидкісної автомобільної дороги Москва–Харків–Сімферополь, об’єктів транспортної, спортивної, туристичної інфраструктури в рамках підготовки до чемпіонату Європи з футболу 2012 року в Україні і зимових Олімпійських ігор 2014 року в Сочі.

Росія і Казахстан пропонують Україні вступити до антикризового фонду ЄврАзЕС

Росія і Казахстан пропонують Україні вступити до створеного ними антикризового фонду ЄврАзЕС.

Про це в Ялті повідомив міністр фінансів Росії – віце-прем`єр-міністр Олексій КУДРІН.

«Наш Президент і Президент Казахстану, ініціатори створення фонду, пропонують Україні вступити до нього», - сказав О.КУДРІН.

За його словами, якщо Україна ухвалить таке рішення, то вона зможе одержувати підтримку з цього фонду.

Керівник Мінфіну Росії також повідомив, що зараз у цьому фонді акумульовано 8 млрд. 100 млн. доларів.

Держкомстат погіршив оцінку зростання ВВП

Зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України за підсумками другого кварталу 2010 року проти показника за аналогічний період 2009 року в постійних цінах 2007 року склало 5,9%.

Про це повідомляється на сайті Державного комітету статистики України.

Також повідомляється, що зростання ВВП України за II квартал 2010 року проти I кварталу 2010 року з урахуванням чинника сезонності склало 3,8%.

Номінальний ВВП за другий квартал ц.р. склав 262,365 млрд. грн.

Заборгованість із відшкодування ПДВ на 1 жовтня становить 3 млрд грн

Станом на 1 жовтня в Україні заборгованість із відшкодування податку на додану вартість скоротилася до 3 млрд грн.

Як повідомили УНІАН у Департаменті інформації та масових комунікацій Секретаріату Кабінету міністрів, про це прем`єр-міністр України Микола АЗАРОВ повідомив сьогодні під час зустрічі з головою МВФ Домініком СТРОСС-КАНОМ.

М.АЗАРОВ підкреслив, що уряд виконав узяті на себе зобов`язання зі скорочення заборгованості з відшкодування ПДВ із більш ніж 60 млрд. грн. до 3 млрд. грн.

«Сьогодні мені доповіли, що, станом на 1 жовтня, заборгованість скорочена до трьох мільярдів. Ми сповнені рішучості до Нового року підійти з нульовою заборгованістю з ПДВ», - зазначив прем`єр-міністр України.

При цьому він додав, що з 2011 року в Україні буде впроваджено автоматичний режим відшкодування податку на додану вартість.

Фінанси

НБУ визначився щодо участі на міжбанку

Національний банк України своєю постановою від 30 вересня 2010 року №444 визначив, у яких формах він здійснюватиме участь на міжбанківському валютному ринку в IV кварталі 2010 року.

Про це йдеться у листі Нацбанку №13-420/5080, текст якого має у своєму розпорядженні УНІАН.

Постановою передбачене здійснення Нацбанком валютних інтервенцій за єдиним курсом, а також у формі валютних аукціонів для згладжування значних коливань обмінного курсу гривні «відповідно до ситуації на валютному ринку України».

У документі також йдеться про можливість проведення інтервенцій за окремим рішенням правління НБУ у разі виникнення нагальної необхідності загальнодержавного значення.

Як повідомлялося, інтервенції НБУ на валютному ринку України (сальдо) у серпні 2010 року становили 125 млн. дол.

Мінфін проведе 5 жовтня розміщення ОВДП

Міністерство фінансів України проведе 5 жовтня ц.р. розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

Про це йдеться в повідомленні Мінфіну, текст якого має в своєму розпорядженні УНІАН.

До продажу будуть запропоновані папери з терміном обігу: 105 днів (повне погашення 19 січня 2011 року); 259 днів (погашення 22 червня 2011 року); 532 дні (погашення 21 березня 2012 року).

Нафта. Газ

Кабмін почав реформування НАК «Нафтогаз України» - Азаров

Кабінет міністрів почав процес реформування НАК «Нафтогаз України».

Як повідомили УНІАН у Департаменті інформації та масових комунікацій Секретаріату Кабінету міністрів, про це прем`єр-міністр України Микола АЗАРОВ повідомив сьогодні під час зустрічі з головою МВФ Домініком СТРОСС-КАНОМ.

М.АЗАРОВ зазначив, що реформування НАК дозволить зробити підприємство прибутковим.

Також М.АЗАРОВ поінформував Д.СТРОСС-КАНА про те, що Україна прийняла надзвичайно важливий Закон «Про ринок газу» й приєдналася до Європейської енергетичної хартії.

«Таким чином, ми починаємо процес реформування системи «Нафтогазу».

Приватизація

ФДМУ розпочав підготовку до продажу "Укртелекому"

Фонд державного майна України (ФДМУ) розпочав підготовку до проведення конкурсу з використанням відкритої пропозиції ціни за принципом аукціону з продажу державного пакета акцій ВАТ "Укртелеком".

Про це йдеться в оголошенні ФДМУ в його офіційному виданні "Відомості приватизації".

Як зазначається в оголошенні, Фонд держмайна також пропонує потенційним покупцям взяти участь у розробці конкурсних умов продажу держпакета акцій даного підприємства.

Промисловість

Договір про створення українсько-російського авіаційного СП має бути підписаний 24 жовтня

Договір про створення українсько-російського авіапромислового спільного підприємства має бути підписаний 24 жовтня.

Про це повідомив міністр промислової політики України Дмитро КОЛЕСНІКОВ у ході Міжнародного авіасалону «АвиаСвіт-ХХІ» 30 вересня, повідомили УНІАН у прес-службі Мінпромполітики.

Відповідаючи на запитання журналістів, міністр зазначив, що пайова участь в СП буде паритетною: «50 на 50, половина українська частка, половина - російська. Підприємство займатиметься продажем літаків марки «Антонов», позиціонуванням їх на зовнішніх ринках, питаннями розробки нових технологічних рішень і продуктів».

Д.КОЛЕСНІКОВ також підкреслив, що в результаті створення підприємства українська авіапромисловість не зазнає збитків.

«Жодні матеріальні активи сьогодні СП не передаються, і ноу-хау держава також не втратить. Конструкторська документація залишиться у власності України», - додав він.

За словами міністра, він не бачить обставин, які б могли перешкодити підписанню договору.

Агро

Україна експортувала 3,7 млн. тонн зерна

Україна з початку цього маркетингового року (МР, липень 2010 – червень 2011) експортувала 3,7 млн. тонн зерна.

Про це повідомив міністр аграрної політики України Микола ПРИСЯЖНЮК сьогодні на прес-конференції в Києві.

Крім того, за словами міністра, в портах знаходиться ще близько 300 тис. тонн зерна. «Експорт йде нормальними темпами», – сказав міністр, додавши, що запланований обсяг у 12 млн. тонн цього маркетингового року буде виконано.

М.ПРИСЯЖНЮК зазначив, що уряд сьогодні вивчає ситуацію з експортом зерна для того, щоб не допустити загрози продовольчої безпеки країни. При цьому міністр додав, що у керівництва країни є розуміння того, що для України дуже важливо залишитися на зовнішніх ринках зерна.

Україна до 1 жовтня засіяла 5,4 млн. га озимих

Україна станом на 1 жовтня засіяла 5,4 млн. га озимих культур, повідомив міністр аграрної політики Микола Писяжнюк на прес-конференції 1 жовтня.

За його словами, щодоби в країні під озимі засівається 300 тис. га.

"Ті обсяги, 8,4 млн. га, які заплановані на цей рік, будуть засіяні", - пообіцяв М.Присяжнюк.

Мінагрополітіки чекає, що в поточному році озимими зерновими буде засіяно майже 8,5 млн. га, зокрема, пшеницею – 6,76 млн. га.

Україна під урожай 2010 року засіяла озимими культурами, включаючи ріпак, 10,1 млн. га, що майже на 3% більше показника 2008 року. Зокрема, посіви озимих зернових збільшилися на 3,7% – до 8,6 млн. га. Під озимою пшеницею площі складали майже 6,7 млн. га (на 2,6% більше), ячменем – майже 1,6 млн. га (на 25,4% більше).

Уряд планує у поточному році розпочати форвардні закупівлі зерна урожаю 2011 року

Уряд України планує у поточному році розпочати форвардні закупівлі зерна урожаю 2011 року.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив міністр аграрної політики України Микола ПРИСЯЖНЮК сьогодні на прес-конференції у Києві.

«Сьогодні ми обговорювали в уряді питання щодо розрахунків, щоб розпочати ще у поточному році фінансування форварда урожаю наступного року», – сказав міністр.

Він повідомив, що вже дано доручення прем`єр-міністру зробити відповідні розрахунки. За оцінками міністра, обсяг форвардних закупівель може становити 1,5-2 млн. тонн зерна.

На думку М.ПРИСЯЖНЮКА, форвардні закупівлі дозволять направити гроші в агропромисловий комплекс країни, а також дадуть можливість аграріям посіяти озимі культури і підживити їх.