У 2021 році Сполучене Королівство імпортувало з Туреччини сталевої продукції майже на £500 млн / фото REUTERS

Британські сталевиробники закликали уряд наслідувати ЄС, щоб закрити лазівку в санкціях, яка дозволяє непрямий імпорт російської сталі з третіх країн. Про це пише ГМК-центр з посиланням на The Telegraph.

У березні 2022 року Велика Британія запровадила 35%-ве імпортне мито на всі сталеві напівфабрикати з Росії, а в квітні заборонила імпорт прокату з РФ. Проте, за даними торговельного підрозділу UK Steel, попри ці заходи, продукція з російської сталі, переробленої в третіх країнах, зокрема в Туреччині, досі імпортується до Британії. Це негативно впливає на місцевих виробників, оскільки така продукція продається за нижчими цінами.

У 2021 році Сполучене Королівство імпортувало з Туреччини сталевої продукції майже на £500 млн. За деякими оцінками, приблизно 6% цього обсягу було випущено з російської сталі, пізніше переробленої в Туреччині для британських клієнтів.

Відео дня

Вважається, що обсяг імпорту Туреччиною сталевих слябів з Росії за 5 місяців 2022 року (до травня) збільшився більше ніж удвічі в порівнянні з аналогічним періодом 2021-го. Це свідчить про те, що до Британії може надходити значно більше російської сталі.

Брюссель у рамках восьмого пакета запроваджує жорсткіші санкції, щоб запобігти імпорту в ЄС сталевої продукції з третіх країн, якщо вона була вироблена з російської сталі, а також стосовно російських напівфабрикатів. Британські промисловці побоюються, що російська сталь, яка раніше постачалася до Євросоюзу, буде перенаправлена до Британії, якщо уряд не вживе відповідних заходів.

Генеральний директор UK Steel Гарет Стейс зауважує, що Сполучене Королівство ще не запровадило аналогічне посилення санкцій.

"Оскільки ЄС швидко намагається закрити лазівку, існує реальний ризик того, що більше російської сталі буде перенаправлено на британський ринок. Ми маємо зробити так, щоб наші санкції були максимально ефективними, а не дозволяли російській промисловості отримувати прибуток через "чорний хід" за рахунок металургійних компаній Великої Британії", – зауважив Гарет Стейс.

Британія, зазначає The Telegraph дедалі сильніше залежить від іноземних поставок сталі. У 2021 році 54% попиту країни було задоволено шляхом імпорту, згідно з даними Make UK.

Санкції ЄС проти Росії в деяких випадках не є негайними. Так, обмеження щодо імпорту російських слябів набувають чинності з 1 жовтня 2024-го. Велика частина російського сталевого експорту до ЄС надходила від Групи НЛМК, яка поставляла напівфабрикати на свої заводи в Бельгії, Франції, Данії та Італії. Компанія заявила, що зможе працювати протягом перехідного періоду, експортувавши понад 7 млн т до вересня 2024 року.