Фото УНІАН

Колишня очільниця Міністерства охорони здоровʼя Уляна Супрун вважає, що активісти-антикорупціонери посилювали недовіру західних країн до України, і це сьогодні заважає отримувати озброєння для відсічі РФ.

Про це Супрун розповіла в інтервʼю журналістці Юлії Бориско. Вона нагадала, як до війни різні громадські активісти їздили в західні країни та в США, де розказували про корупцію в Україні. Завдяки цьому вони отримували гранти на свою діяльність.

"Наші організації їздили туди (в Вашингтон) і казали: всі корумповані в Україні, треба все змінювати, все - корупція", - нагадує Супрун.

Зокрема, найбільш активними представниками так званого "третього сектору", які їздили в США та отримували гранти, були Віталій Шабунін та очолюваний ним Центр протидії корупції, а також інші організації. Окрім грантів, вони отримували можливість впливати на формування антикорупційних органів - НАБУ, САП, ВАКС.

Супрун зазначає: своїми діями ці активісти лише підсилювали російську пропаганду, яка велася в західних країнах багато років і закладала недовіру до українців.

Тож зрештою така "діяльність" наших антикорупціонерів, на думку ексміністерки, зіграла проти України, коли почалася війна і довелося просити у партнерів зброю та боєприпаси.

"Тоді повномасштабка починається, ті самі люди їдуть у Вашингтон і кажуть: давайте нам все. Їм кажуть, але чекайте - ви найбільш корумпована країна, ви самі нам казали не довіряти вашим урядовцям, а тепер ви хочете, щоб ми їм довіряли?" - каже Супрун.

Також вона нагадала, що "в американських мозкових центрах є повно людей, які закінчили радянські чи російські студії", які інфільтровані у західних світ та несуть російську ідеологію.

Відтак Супрун переконана, що партнери не дають Україні зброю з двох причин: через вплив РФ і дії самих українських активістів до війни.