этот материал доступен на русском

В уряді визначилися, як покращити якість мобільного зв'язку

17:19, 31 липня 2018
Транспорт
1205 0
Ілюстрація REUTERS

Читайте такожVodafone подвоїв абонплату за тарифні плани

Відповідне розпорядження уряду від 18 липня оприлюднено на урядовому порталі.

Згідно з повідомленням на сайті, реалізація зазначеного плану заходів приведе до переходу на європейські підходи до інформування абонентів про рівні якості телекомунікаційних послуг голосової телефонії, текстових повідомлень (SMS) і доступу до інтернету в мережах мобільного зв'язку. Також затвердження плану забезпечить сталість функціонування телекомунікаційних мереж загального користування шляхом запровадження конвергентних рішень взаємодії мереж мобільного та фіксованого зв'язку.

Крім того, в Україні впровадять систему моніторингу якості телекомунікаційних послуг, а також буде ініційовано законодавчі акти щодо посилення відповідальності за викрадення телекомунікаційного обладнання.

Зокрема, для цього пропонується включити Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), до переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» в частині здійснення позапланових заходів державного нагляду. Для цього регулятору необхідно отримати дозвіл Державної регуляторної служби та Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

На мобільних операторів також покладається зобов’язання дотримання показників якості послуг мобільного зв'язку та їх граничних нормованих рівнів, а також ліцензійних умов здійснення діяльності у сфері телекомунікацій.

Як зазначається, затвердження заходів забезпечить технологічну нейтральність у різних діапазонах частот для надання споживачам телекомунікаційних послуг із застосуванням різноманітних телекомунікаційних технологій.

Реалізація більшості заходів запланована до кінця 2018 року.

«Планом передбачено розроблення та прийняття низки нормативно-правових актів Адміністрації Держспецзв'язку, НКРЗІ, Кабінету міністрів та законопроектів, супроводження законопроектів, зареєстрованих у Верховній Раді України, а також проведення заходів державного нагляду НКРЗІ», - сказано в повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, голова НКРЗІ Олександр Животовський заявив, що кількість скарг на якість покриття мобільних операторів різко зросла у 2018 році. Серед причин, які призвели до погіршення мобільного зв'язку, він назвав побудову мережі четвертого покоління, а також значне зростання крадіжок і пошкоджень телекомунікаційного обладнання, зокрема кабелів.

Крім того, за словами Животовського, під час перевірки мобільного зв'язку за розпорядженням Кабінету міністрів оператори не надали об'єктивних даних.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter