"Укравтодор" в 2018 році ліквідував ями на 18 тис. км українських доріг / фото УНІАН

Дорожники в 2018 році ліквідували близько 4,69 мільйона квадратних метрів ям та вибоїн на близько 18 тисяч кілометрів автомобільних доріг державного значення України.

Читайте такожУ "Укравтодорі" пояснили, чому асфальт "тані" разом зі снігом

"У 2018 році на дорогах державного значення були ліквідовані ями - 4 685 934 квадратних метрів, що забезпечило проїзд майже на 18 тисячах кілометрів", - сказано у відповіді Державного агентства автомобільних доріг України ("Укравтодор") на запит УНІАН.

В "Укравтодорі" підкреслюють, що, враховуючи велику кількість ям на дорогах державного значення, повністю відмовитися від виконання аварійного (ямкового) ремонту поки неможливо.

"Ще кілька років такий ремонт буде необхідністю, адже це вимушена міра для забезпечення проїзду на дорогах. За роки реалізації 5-річної програми розвитку доріг масштаби аварійного ремонту суттєво зменшаться", - підкреслюється в повідомленні.

За даними "Укравтодору", поточного року на експлуатацію доріг держзначення передбачено виділити 5,9 мільярда гривень, частину з яких буде спрямовано на ліквідацію ям на дорогах.

Як повідомляв УНІАН, за даними "Укравтодору", на будівництво, реконструкцію і ремонт доріг держзначення в 2019 році буде спрямовано близько 20 мільярдів гривень із загальної суми 34,4 мільярда гривень на дороги держзначення, яка закладена в Дорожньому фонді. Загалом на ремонт та будівництво доріг місцевого та державного значення в бюджеті передбачено понад 50 мільярдів гривень, що є рекордною сумою за всі роки незалежності нашої країни.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram