Верховна Рада / фото REUTERS

Верховна Рада 9-го скликання оновиться на 80,4%. Крім того, склад парламенту помолодшає в середньому на 7,4 року, адже новообраних майбутніх нардепів віком 21-45 років збільшилось загалом на 26%.

Такі підрахунки провела організація ОПОРА, на основі даних з майже повністю опрацьованих електронних протоколів на сайті ЦВК.

Так, переобратися до Верховної Ради змогли лише 82 нардепи 8-го скликання. 342 новообрані парламентарі стали депутатами вперше. Найбільше депутатів, які працювали у попередньому скликанні, мають у своєму складі партії “Європейська Солідарність” та “Опозиційні платформа – За життя” (по 17). Ще 16 парламентарів пройшли за списками партії “Батьківщина”. Крім того, ще 32 народні депутати зуміли переобратися в парламент по мажоритарці. Інші дві політичні сили “Слуга народу” та “Голос” колишніх депутатів у своїх списках не мали.

Відео дня
Портрет Верховної Ради 9-го скликання / інфографіка ОПОРА

Крім того, у новій Раді буде більше жінок. Якщо порівнювати з попереднім скликанням, то у парламенті цього скликання працюватиме на 39 депутаток більше - 88 жінок. Загалом представництво жінок збільшилося на 8,8%. Найбільше жінок потрапили у парламент від партії “Слуга народу” (56). У складі партії “Голос” та “Європейська Солідарність” по 9 депутаток. Від партії “Опозиційна платформа – За життя” та “Батьківщина” до парламенту потрапило по 5 депутаток. У відсотковому співвідношенні найбільше жінок у партії "Голос" - 45%.

Читайте такожНа Закарпатті члени ОВК не можуть підрахувати голоси через отруєння салатом олів’є (відео)

Якщо говорити про віковий портрет парламенту, то у Верховній Раді працюватиме 17 народних депутатів, яким від 21 до 30 років; 121 депутату – від 31 до 45 років; 58 майбутнім парламентарям – від 46 до 60. Також у Верховній Раді працюватиме троє депутатів, яким понад 60 років. Наймолодшому депутату Святославу Юрашу ("Слуга народу") 23 роки. Найстаршому депутату - Юрію Іоффе (ОПЗЖ) - 78. 41 рік – це середній вік депутата в нинішньому складі парламенту. Загалом середній вік народних обранців знизився на 7,4 року в порівнянні з попереднім скликанням.

411 депутатів мають вищу освіту, 9 – середню спеціальну. Ще четверо із середньою загальною освітою. 

Найбільше новообраних народних депутатів проживають у Києві (182 особи). На другому місці Київська область (26 осіб), на третьому – Харківська (24 особи). Найменше новообраних депутатів проживає у Луганській області (3 особи) та в АР Крим (1 особа).

Як повідомляв УНІАН, за даними опрацювання 99,86% електронних протоколів, за "Слугу народу" проголосували 43,17% виборців, партію "Опозиційна платформа – За життя" підтримали 13,03%, ВО "Батьківщина" - 8,18%, "Європейську солідарність" – 8,10%, «Голос» – 5,83%.