Ілюстрація / REUTERS

На борт літака, що вилетів з Уханя в Україну, китайські медики не допустили чотирьох осіб - трьох українців та одну іноземку.

Про це УНІАН повідомили в прес-службі Міністерства охорони здоров’я з посиланням на заступника глава відомства Віктора Ляшка.

За його словами, евакуація проходить у штатному режимі: "До прийому людей готові. Літак вже вилетів. Усі пройшли відповідні перевірки. На борт допущені люди без симптомів гострої респіраторної інфекції".

Відео дня

"На етапі огляду китайськими медиками не допущено на борт чотирьох людей, троє з них українці та одна іноземка. Після цього українські фахівці, медики, які супроводжують цей рейс, провели додатково фінальний огляд. Всього на борт допущено 73 людини. По прибуттю вони будуть розміщені в обсервацію у визначеному урядом об'єкті. Ті, кого не було допущено до евакуації, знаходяться під наглядом китайських лікарів та перебувають на постійному зв'язку з консульською службою", - зазначив заступник міністра.

Читайте такожЕвакуйованих із Китаю українців розмістять у 4 місцях: МОЗ засекретило – яких саме

"Прошу не створювати паніку, зберігати здоровий глузд та розуміння, що у будь-якій ситуації треба залишатися людьми. Там могли опинитись кожен із нас чи дорога нам людина. Ми забираємо людей, які й так переживають непростий період. Серед евакуйованих - родина з 8-річним сином, молода пара, 20-річні студенти", - сказав Ляшко.

Він наголосив, що "наш обов’язок - забрати їх та створити максимально комфортні умови".

"Це стосується не тільки організації перельоту та облаштування їхнього побуту, але й прийняття їх іншими українцями. Невже в такій великій країні немає місця для менше сотні громадян, які опинилися в складній ситуації?", - додав заступник міністра охорони здоров’я.

Як повідомляв УНІАН, 19 лютого о 18:30 за київським часом літак авіакомпанії SkyUp з евакуйованими українцями та іноземцями на борту вилетів з китайського міста Ухань. Час його прибуття в Україну - о 7:45 20 лютого.