В Україні знову заговорили про легалізацію канабісу в медичних цілях / фото pixabay.com

Норму щодо легалізації канабісу в медичних цілях треба було приймати давно, адже чим більше часу проходить, тим більше страждають пацієнти. При цьому виносити таке питання на всеукраїнське опитування виглядає абсурдним.

Таку думку в ефірі телеканалу "Україна 24" висловив онколог Андрій Гардашніков.

Читайте такожВ "Слузі народу" пообіцяли легалізувати канабіс

"На мою думку, це (норму про дозвіл використання медичного канабісу - Ред.) потрібно було приймати якомога раніше, тому що, чим більше часу проходить, тим більше страждають пацієнти. Але, чи правильно це робити у вигляді референдуму, у мене питання. Це не дуже нормально, це абсурдно виглядає, якщо ми будемо на референдумі вирішувати, чи проводити пацієнтам хімієтерапію", — сказав він.

Лікар пояснив, як канабіс працює в організмі.

"Якщо ми говоримо про використання канабіноїдів у медичних цілях, у них є низка показань. В онкології це боротьба з нудотою та блювотою, викликаною хімієтерапією або променевою терапією. Також він має велике значення для так званого нейропатичного болю.

Якщо ми говоримо про неонкологічні тяжкі захворювання, він може застосовуватися як протисудомний препарат для лікування нападів епілепсії, також може застосовуватися для лікування хвороби Альцгеймера, Паркінсона, при посттравматичному синдромі й так далі. Ця група препаратів довела свою ефективність, і лікарі повинні отримати можливість лікувати ними пацієнтів", — сказав він.

Всеукраїнське опитування в день виборів 25 жовтня 2020 року: 5 питань від Зеленського

  • Всеукраїнське опитування анонсував президент Володимир Зеленський. Опитувати громадян збираються у день місцевих виборів 25 жовтня.

Перше питання - про покарання для корупціонерів

  • За словами Зеленського, українці повинні дати відповідь на запитання, чи треба карати засуджених за корупцію в особливо великих масштабах довічним ув’язненням.

Донбас