Очільник МОЗ прокоментував ситуацію з фінансуванням медицини / УНИАН

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов наголошує на неприпустимості закриття лікарень та звільненні медичних працівників, тому відбудеться коригування механізмів фінансування медицини.

Читайте такожМОЗ вперше веде нормальний діалог із суспільством щодо медреформи - експерт

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав під час брифінгу в Чернівцях.

Відео дня

«Якщо говоримо про ті нібито лікарні, які віртуально повинні були щось більше отримати або вже почали отримувати, ми хочемо врятувати медицину в тому вигляді, в якому вона є, ще недоруйновану. Ми не можемо собі дозволити закриття лікарень і звільнення медпрацівників. Саме тому ми говоримо про коригування механізмів фінансування нашої медицини, того, що було запроваджено з 1 квітня», - заявив Степанов.

Міністр вважає, що ті механізми і розрахунки вартості медичних послуг, які були визначені в тарифах, «зроблені просто з неба», «під ними немає жодного підґрунтя».

«Тільки у зв’язку з цим ми їх перераховуємо, щоб фінансування з державного бюджету було на рівні 2019 року. Окрім того, у нас фінансування є збільшене в абсолютних цифрах в порівнянні з минулим роком на 5 з копійками мільярдів. Маємо збільшувати пріоритетні тарифи», - наголосив він.

За словами Степанова, «пріоритетами у нас є екстрена медична допомога, щоб зробити її якісною, пріоритетами є (лікування – УНІАН) інфаркту, інсульту. Вони (тарифи – УНІАН) повинні бути розраховані так, що будь-який лікар повинен згідно з цим тарифом вилікувати людину», - наголосив Степанов.

Як повідомляв УНІАН, з 1 квітня в Україні стартував другий етап медреформи: впроваджується гарантований пакет медичних послуг, який включає первинну допомогу, екстрену, амбулаторно-поліклінічну — це послуги профільного лікаря, до якого направив сімейний лікар; стаціонарну; паліативну медичну допомогу — обслуговування невиліковних хвороб (знеболення, допомога родинам пацієнтів, підтримка життєдіяльності, догляд за пацієнтом); медичну реабілітацію; медична допомога у зв'язку з пологами; реімбурсація лікарських засобів («Доступні ліки»).

Другий етап медичної реформи передбачає фінансування лікування конкретного пацієнта у стаціонарі за кошти лікарні з наступним відшкодуванням витрат Національною службою здоров’я.

4 травня президент Володимир Зеленський закликав Степанова, голову профільного комітету Верховної Ради Радуцького та головного санітарного лікаря Віктора Ляшка невідкладно запропонувати шляхи вирішення проблем, які виникли через новий механізм фінансування в рамках другого етапу медичної реформи.

За словами президента, через новий механізм фінансування може бути звільнено близько 50 тисяч медиків та закрито 332 лікарні по всій Україні. Майже тисяча лікарень отримає набагато менше грошей, ніж у минулому році. Під загрозою опинились екстрена медична допомога, багатопрофільні лікарні, онкоцентри, госпіталі ветеранів, більшість дитячих лікарень, психіатрична та туберкульозна служби. Серед іншого, він зауважив, що обласні дитячі лікарні недоотримають майже 200 млн грн, а більшість протитуберкульозних лікарень і диспансерів - на межі закриття.

5 травня Степанов заявив, що МОЗ не збирається згортати другий етап медичної реформи, а виправлятиме помилки у плануванні.