До вибору контрацептивів варто підходити уважно \ фото ua.depositphotos.com

Кожна жінка повинна знати, що не можна приймати гормональні контрацептиви, які підійшли її подрузі, чи які порадили в аптеці. Гормональні препарати повинен підібрати гінеколог, керуючись показами ваших аналізів.

Міф про вплив гормональних контрацептивів на вагу, звичайно, виник не просто так. Перші оральні контрацептиви на фармацевтичному ринку дуже часто провокували набір маси тіла, що безпосередньо було пов’язане з підвищеною дозуванням естрогенів.

Сучасні засоби контрацепції містять дозування естрогену, зменшену практично вдвічі. Саме тому, зайві кілограми як побічний ефект проявляється в рідкісних випадках, і найчастіше це пов’язано з такими факторами:

  • накопичення зайвої рідини в організмі.
  • посилення апетиту
  • некоректно підібраний препарат.

Якщо жінка, з моменту початку прийому орального контрацептиву зіткнулася з безпричинним набором маси тіла, їй рекомендовано звернутися до лікаря гінеколога для заміни препарату на інший, або для з’ясування причини ситуації, що склалася.

Читайте такожВсесвітній день контрацепції: журналісти з'ясували, які методи ефективні для жінок і чоловіків

Як і будь-які медикаменти, контрацептиви мають показання, протипоказання і, звичайно, індивідуальний вплив на організм. Препарати повинні бути підібрані лікарем, після проведення необхідного обстеження. Тільки в цьому випадку жінка може бути впевнена, що прийом контрацептиву не зашкодить ні вазі, ні здоров’ю в цілому.

Крім того, не варто забувати про проведення планового щорічного обстеження, при тривалому вживанні гормональних засобів контрацепції, пише nashamama.

Вас також можуть зацікавити новини