ПТСР симптоми / фото соцмережі

Війна - жахлива психологічна травма для всіх українців. Кожен з нас переживає за себе і своїх близьких, відчуває страх за своє майбутнє або провину за те, що робить недостатньо. Війна відбилася на психіці військових, мирних людей в небезпечних містах і жителів спокійних міст - цей жах торкнувся кожного. ПТСР - одне з найпоширеніших наслідків війни для психіки.

Що таке ПТСР

Посттравматичний стресовий розлад  - ПТСР - це важкий психічний розлад, що виникає у людей, які пережили травмуючі і важкі події. Людина з ПТСР постійно заново переживає тривогу, паніку і депресію, навіть якщо життя вже налагодилося. Навіть у мирний час вона страждає від тривожних спогадів.

У людей, які пережили війну, ПТСР може проявлятися в різному вигляді. Деякі люди постійно чують звуки сирен і літаків, або впадають в паніку при повсякденних звуках, що нагадують звуки війни. Також люди з ПТСР можуть відчувати постійну необгрунтовану тривогу і страх за близьких. Людина перестає радіти життю, страждає від апатії і безсоння, часто плаче.

Відео дня

Лікування ПТСР

Самостійно впоратися з хворобою не можна, хоча підтримка близьких значно прискорить одужання. Людині з підозрою на ПТСР потрібно обов'язково звернутися до психотерапевта.

Лікування посттравматичного розладу підбирається індивідуально. Дорослим, особливо військовим, добре допомагає ДПДГ - метод психотерапії, при якій пацієнт концентрується на тривожних спогадів і робить різні рухи очима. При ПТСР можуть призначити антидепресанти та інші ліки.

ПТСР у дітей зазвичай лікують за допомогою когнітивно-процесуальної терапії. З дитиною ведуть бесіди про травмуючі події і допомагають навчитися правильно на них реагувати. Часто маленькі пацієнти ведуть щоденник або займаються творчістю в рамках лікування.

Як допомогти людині з ПТСР

  1. Надавайте підтримку такій людині і не нав'язуйтеся, якщо вона не хоче говорити.
  2. Не звинувачуйте і не соромте людину за його переживання.
  3. Займіться разом спортом або творчістю.
  4. Допоможіть людині влитися в нормальний режим дня і робити повсякденні справи.
  5. Не "заражайте" хворого панікою або песимізмом, особливо дитину.

Вас також можуть зацікавити новини: