Діти стали частіше хворіти на рак кишківника / фото ua.depositphotos.com

За останні кілька років деякі форми раку почали діагностуватися у молодих людей. Особливо помітно зросла кількість колоректальної онкопатології у дітей і підлітків.

Як повідомляє EurekAlert, аналіз даних Центрів з контролю і профілактики захворювань США за 1999-2020 роки показав, що у дітей у віці 10-14 років рак кишківника діагностують ушестеро частіше, ніж ще 20 років тому. А у підлітків віком 15-19 років частота таких діагнозів зросла більш ніж учетверо.

За статистикою злоякісних пухлин товстого кишківника і прямої кишки, яку вивчали фахівці під керівництвом доктора медицини Іслама Мохамеда з Міссурійського університету, з'ясувалося, що якщо 1999 року такий тип раку діагностували у 0,1 дитини 14 років, то 2020 року частота випадків зросла до 0,6. У підлітків 15-19 років показник зріс із 0,3 до 1,3, а у молодих людей 20-24 років - із 0,7 до 2.

Відео дня

Тенденцію до зростання відзначили і в інших вікових групах. У людей 30-34 і 35-39 років зростання становило 71% і 58%. Частота випадків у 2020 році - 6,5 і 11,7.

Науковці дійшли висновку, що колоректальний рак перестав бути хворобою тільки літніх людей.

Причини виникнення раку кишківника

До факторів ризику належать хронічні запальні та онкологічні захворювання кишківника у прямих родичів, ожиріння, паління та вживання алкоголю. Також розвитку хвороби сприяє незбалансоване харчування з дефіцитом клітковини та високим споживанням переробленого м'яса, солодких напоїв.

Симптоми раку кишківника

Серед початкових симптомів колоректального раку - порушення в роботі кишківника у вигляді закрепу або діареї, болі в животі, ректальні кровотечі та ознаки залізодефіцитної анемії.

Інші новини про онкологію

Нині наука ще не придумала дієвого і безболісного способу позбутися ракових захворювань. Вчені до кінця не можуть зрозуміти причини виникнення багатьох видів цього захворювання.

У квітні вчені заявили, що розробили нову сполуку, завдяки якій наявні ліки проти агресивної форми раку крові можуть бути перепрофільовані і приносити більшу користь. Вони зазначили, що прорив у ліках може відкрити "нову еру" в лікуванні.

Вас також можуть зацікавити новини: