Тальк є природним мінералом, який використовується також у косметичних продуктах / фото ua.depositphotos.com

Онкологічне агентство Всесвітньої організації охорони здоров'я дало класифікацію тальку як "ймовірно канцерогенний" для людини. Проте наразі точних доказів щодо цього немає. Про це повідомляється у заяві Міжнародного агентства ВООЗ із дослідження раку (IARC) та дослідження, яке опубліковане в науковому журналі The Lancet Oncology, передає MedicalXpress.

В агентстві наголосили, що рішення оголосити тальк як "ймовірно канцерогенний" базується на "обмежених доказах" того, що він може викликати рак яєчників у людей, "достатніх доказах" його зв'язку з раком у щурів та "переконливих доказах" того, що він може проявляти канцерогенні ознаки у клітинах людини. 

Відомо, що тальк є природним мінералом, який використовується для виготовлення талькової дитячої присипки та косметики. За даними Міжнародного агентства з дослідження раку (IARC), саме через такі продукти більшість людей найчастіше взаємодіють із тальком. Проте найбільше цей мінерал має вплив на тих людей, які займаються його видобуванням, переробленням чи використовують його для виготовлення продуктів. 

Відео дня

Також в агентстві заявили, що є дослідження, які показують збільшення захворюваності на рак яєчників у жінок, які наносили тальк на свої статеві органи. Проте у відомстві не виключають того варіанту, що тальк у деяких дослідженнях був забруднений азбестом, що викликає рак.

"Причинна роль тальку не може бути повністю встановлена", - зазначили у висновках.

Водночас статистик з Відкритого університету Великої Британії Кевін Макконвей наголосив, що йдеться лише про потенційну небезпеку тальку. За його словами, дослідження ґрунтувалися на спостереженнях, через що не можуть довести причинно-наслідковий зв'язок. Тому "немає жодних доказів того, що використання тальку викликає підвищений ризик раку".

Крім того, IARC класифікувала хімічну сполуку, яку використовують для виготовлення багатьох споживачів товарів (від волокон в одязі та килимах до пластмас) як канцерогенний акрилонітрил. Експерти знайшли "достатньо доказів" зв'язку акрилонітрилу з раком легенів.

Інші загрози для здоров'я людей - останні новини

Як писав УНІАН, світ може постати перед новою пандемією, адже з кожним роком пташиний грип з'являється у все більшій кількості країн та мутує. Тому якщо не вживати ніяких заходів, швидше за все, надалі він може передаватися від людини до людини. 

"Імовірність зараження людини тим більша, чим довше і ширше вірус циркулює серед різних ссавців", - повідомила вірусологиня, керівниця Центру нових вірусних захворювань при Женевському університеті Ізабелла Еккерле. 

Також повідомлялось, що туристів попередили про смертельний вірус, який поширюється в Іспанії та Італії. Зокрема йдеться про лихоманку Західного Нілу, яка іноді може призвести до летальних наслідків. 

Вас також можуть зацікавити новини: