REUTERS

У кількох європейських країнах зафіксовано випадки надзвичайної важкої хвороби, яка вражає дітей.

У деяких випадках у хворих дітей також виявляють коронавірус, повідомляє Deutsche Welle.

Симптоми захворювання нагадують симптоми синдрому Кавасакі: запалення судин, лихоманка, а також часто висипання. Зокрема в Німеччині виявлено щонайменше два випадки.

Відео дня

В університетській клініці Женеви з початку спалаху коронавірусу проходили лікування троє дітей з подібним важким запаленням. Одна дитина вже одужала й виписана, ще одна перебуває у стаціонарі, а ще одна - у відділенні інтенсивної терапії. За словами швейцарського уповноваженого з питань коронавірусу Даніеля Коха, у цих випадках може йтися про імунну реакцію на інфікування коронавірусом.

Читайте такожУ США науковці назвали альтернативу маскам для захисту від коронавірусу

Схожі випадки хвороби в дітей було виявлено також в Італії та Іспанії. У Великобританії зафіксували близько двох десятків подібних випадків. У багатьох хворих дітей було виявлено коронавірус Sars-CoV-2.

Напередодні французький міністр охорони здоров'я Олів'є Веран висловив занепокоєння через випадки захворювання дітей, де не виключено зв'язок з коронавірусом. Так, паризькі лікарі повідомили про близько 15 дітей усіх вікових груп з такими симптомами, як лихоманка, шлунково-кишкові проблеми та запалення судин, що може викликати серцеву недостатність. Однак серед хворих дітей не всі мали позитивний результат тесту на коронавірус. Міністр також наголосив, що нині є багато запитань і досі бракує доказів, які б доводили зв'язок запального процесу з коронавірусом.

Читайте такожПонад мільйон людей у світі одужали від коронавірусу

У Всесвітній організації охорони здоров'я теж звернули увагу на інформацію про випадки тяжкого захворювання дітей.

"Ми знаємо, що діти зазвичай легше переносять (COVID-19. - Ред.), але в декого перебіг хвороби досить важкий, і дехто вмирає", - повідомила представниця організації Марія ван Керкхове.

Координатор ВООЗ Майкл Раян, своєю чергою заявив, що більшість заражених вірусом дітей мають м'які симптоми і повністю одужують.

Як повідомляв УНІАН, в університеті Міннесоти заявили, що пандемія COVID-19 може тривати два роки.

Читайте також: