Робити щеплення поки можуть тільки дорослі \ фото REUTERS

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) рекомендує перехворілим на COVID-19 зробити щеплення від коронавірусу.

Читайте такожЄвродепутати зазивали керівництво ЄС допомогти країнам "Східного партнерства" отримати вакцини від COVID-19Про це заявила головний науковий співробітник ВООЗ Сум'я Свамінатан.

«Ми рекомендуємо зробити щеплення незалежно від того, були ви раніше інфіковані чи ні», - сказала вона в інтерв'ю, опублікованому на YouTube, передає kommersant.

«Ми знаємо, що у більшості людей, які перенесли COVID-19, виробляється імунна відповідь»,— зазначила Свамінатан. Проте є люди, у яких імунна відповідь була слабкою. Особливо це стосується тих, хто хворів без симптомів і навіть не знав, що інфікований.

"Позитивним моментом є те, що імунна система розпізнає аналогічний антиген і протеїн. Тому навіть якщо ви раніше були інфіковані і зараз отримали вакцину, то вона діє як підсилювач імунної відповіді",— сказала Свамінатан. За її словами, у ВООЗ поки немає відповіді, яка тривалість імунітету від зараження коронавірусом, і вчені поки досліджують це питання.

Вона додала, що робити щеплення поки можуть тільки дорослі. Дослідження, які стосуються впливу вакцин на дітей, почнуть найближчим часом.

Вакцина від коронавірусу

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram