Випадки зараження "Омікроном" подвоюються кожні два-три дні \ фото УНІАН, Мусієнко Владислав

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) попереджає про безпрецедентні темпи поширення по світу нового варіанту коронавірусу "Омікрон".

За даними організації, випадки зараження "Омікроном" подвоюються кожні два-три дні, повідомив спеціальний представник ВООЗ по боротьбі з COVID-19 Девід Набарро, передає Голос Америки.

За його словами, ситуація з "Омікроном" стане "у вісім разів серйознішою через тиждень і в 40 разів серйознішою через два тижні". Навіть якщо підтвердиться менша летальність штаму "Омікрон", швидке поширення вірусу "потрясе" системи охорони здоров'я, вважає представник ВООЗ. В таких умовах уникнути високої смертності вдасться лише при великій удачі.

Відео дня

Читайте такожШтам "Омікрон" виявили в 77 країнах-ВООЗ

За словами Набарро, він "ніколи не був більш стурбований" COVID-19, ніж зараз. У зв'язку з цим він закликав продовжити вакцинацію, в тому числі бустерними дозами і скоротити соціальні контакти між усіма без винятку людьми.

Штам коронавірусу "Омікрон": що відомо

Новий варіант коронавірусу B. 1. 1. 529 вперше виявлений в Південній Африці 24 листопада. ВООЗ назвала новий штам коронавірусу грецькою літерою "Омікрон".

Цей штам має 32 мутації, що викликає занепокоєння у епідеміологів.

ВООЗ підтвердила, що потрібен час, щоб визначити, наскільки заразний цей штам, чи викликає він більш важкий перебіг захворювання, і наскільки ефективні методи лікування і вакцини проти нього.

Станом на 9 грудня в Україні не були виявлені випадки COVID-19, викликані новим штамом "Омікрон".

13 грудня у Великобританії зафіксували першу смерть від нового штаму коронавірусу.

За даними ВООЗ, в даний час "Омікрон" вже виявлено у 77 країнах.

Вас також можуть зацікавити новини