Внаслідок катастрофи загинули усі, хто був на борту / УНІАН

У Києві сьогодні розпочнеться перший етап перемовин з Іраном щодо збитого українського "Боїнга".

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Він триватиме упродовж двох днів. Говоритимуть на рівні заступників міністрів закордонних справ. Головною темою стане розмір компенсацій родичам загиблих в авіакатастрофі.

Напередодні, для узгодження позицій, у МЗС відбулася зустріч із послами держав, чиї громадяни стали жертвами трагедії. Це Канада, Британія, Швеція та Афганістан.

Довідка УНІАН. 8 січня в Ірані розбився літак авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України", що виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ. Загинули 176 осіб. На борту Boeing 737 перебували 11 громадян України, в тому числі 9 членів екіпажу, а також громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини і Великобританії.

Через три дні президент Ірану Рухані визнав, що український лайнер був збитий "в результаті ненавмисної людської помилки", і пообіцяв притягнути винних до відповідальності.

Читайте такожВ Ірані назвали причину знищення українського "Боїнга" зенітною ракетою

Країни - учасниці Міжнародної групи з координації допомоги жертвам катастрофи літака МАУ неодноразово вимагали від Ірану передати групі "чорні скриньки" зі збитого лайнера.

14 лютого міністр закордонних справ Ірану Мохаммад-Джавад Заріф заявив, що Іран не має наміру віддавати "чорні скриньки" зі збитого літака МАУ, й не розшифровуватиме їх даних без участі зацікавлених сторін.

9 червня стало відомо, що в Ірані у справі про збиття літака "Міжнародних авіаліній України" обвинуваченими проходять шість осіб.

20 липня "чорні скриньки" літака МАУ були доставлені в Париж. Пізніше експерти підтвердили незаконне втручання у роботу повітряного судна.