Заморозків в Україні вже не очікується / колаж УНІАН

Синоптик Укргідрометцентру Наталія Птуха розкрила, яка погода очікує на українців найближчим часом і до кінця травня. Про це вона сказала у коментарі УНІАН, відповідаючи на запитання щодо прогнозів та ближчий час та до кінця місяця, і чи варто українцям очікувати 30-градусної спеки чи заморозків до кінця травня.

"Загалом цього тижня і надалі, скажімо так, принаймні до кінця місяця ми вже заморозків не очікуємо. Все ж таки вже змінилися синоптичні умови так, що будуть надходити переважно теплі повітряні маси", - заважила Птуха.

Так, у найближчий тиждень, за її словами, температура в нічні години становитиме 9-14 тепла, а в денні - в межах 22-28 градусів. "30-к поки що не очікуємо. Все ж таки це +28. По півдню України, радше за все, це буде поки що найвища температура. На цьому тижні. І в принципі якихось сильних кардинальних зрушень на наступному також не спостерігаємо", - сказала експерт.

Відео дня

Вона пояснила, що цього тижня на територію України впливатиме поле підвищеного тиску з північного сходу. "Загалом синоптичні умови - ми будемо в такому малоградієнтному полі підвищеного тиску. Тобто це коли немає такого або яскраво вираженого антициклону просто над нашою територією, або навпаки - циклону", - розповіла Птуха і зауважила, що у більшості регіонів більшість часу погода буде без опадів.

Водночас над Центральною Європою цього тижня знаходиться циклон. "І його фронтальні системи будуть дещо впливати на наші західні області, і там спричинятимуть подекуди короткочасні дощі та окремі грози", - зауважила синоптик.

Крім того, через північний схід території України - Чернігівську, Сумську та Харківську області - пролягатиме малоактивний атмосферний фронт, тож в денні години там можуть бути невеликі короткочасні дощі та окремі грози. Але вони матимуть доволі локальний характер.

"Тому щодо опадів - їх не дуже багато. Трішки більше, звичайно, може бути по Карпатах, Закарпаттю. Ну, і ці вже опади набувають, звичайно, характеру теплого періоду. Коли це можуть бути саме короткочасні дощі, переважно грозові дощі. Тому готуємося вже до такої практично літньої погоди: цього тижня і принаймні наступний - також", - сказала експерт.

Птуха додала, що антициклон з північного сходу відступатиме у східному напрямку, але натомість змінюватиметься наступним, також з півночі, зі Скандинавії, але кардинальних зрушень найближчим часом не очікується.

Стосовно того, де, в яких регіонах України найближчим часом будуть найвищі та найнижчі температури, синоптик зазначила, що найнижчі будуть у західних областях - через хмарність та опади.

"Якщо говорити про денні максимуми, в Карпатському регіоні - це 19-24. Плюс також узбережжя морів. Там за рахунок наближеності до моря, саме по узбережжю морів, то температурні показники, адже вода не так швидко прогрівається, і тому вона забезпечить в денні години… в межах 19-24", - розповіла синоптик.

Так, за словами Птухи, загалом перехід з весни у літо має бути достатньо м’яким, цей поступовий перехід у метеорологічне літо вже відбувається.

Потепління в Україні

Раніше синоптик Ігор Кібальчич розповів, що цього тижня в Україні очікується комфортна погода, місцями з невеликими дощами. Водночас у другій половині тижня очікується посилення вітру.

За його словами, поступове прогрівання повітря очікується протягом найближчих днів у більшості областей країни. Нічні заморозки повністю відступлять, а вдень температурне тло відповідатиме літнім показникам.

Вас також можуть зацікавити новини: