Гопко прокоментувала скасування статті ККУ про незаконне збагачення / Фото УНІАН

Скасування Конституційним судом статті Кримінального кодексу України (ККУ) про незаконне збагачення становить ризик для безвізового режиму між Україною та Європейським Союзом.

Як передає кореспондент УНІАН, про це голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко заявила журналістам у кулуарах парламенту.

«Очевидно, що таке рішення суддів Конституційного суду ставить під ризик, зокрема безвізовий режим, оскільки це була одна з вимог надання Україні візової лібералізації з ЄС», - заявила вона.

Відео дня

Читайте такожСтало відомо, хто з депутатів просив скасувати статтю КК про незаконне збагачення

«Тут треба чесно сказати, що Конституційний суд за всі роки незалежності України завжди ухвалював дуже дивні політичні рішення не в інтересах держави, коли треба було змінювати і збільшувати повноваження одного з президентів, і кон’юнктуро підігравав політичній ситуації, а не думав на довгострокову перспективу», - додала Гопко.

Як повідомляв УНІАН, Конституційний суд України скасував статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення.

За словами джерела агентства УНІАН в КСУ, «Конституційний суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу України, оскільки суд вважає, що вона суперечить презумпції невинуватості».

Як сказав представник суду, КСУ виходив з наступного: ця стаття зобов’язує особу доводити те, що її статки набуті в законний спосіб, а презумпція невинуватості говорить про те, що доводити провину особи є функцією держави.