этот материал доступен на русском

В уряді Угорщини погрожують Україні через мовний закон - ЗМІ

09:13, 26 квітня 2019
Політика
3382 0
Ілюстрація / REUTERS

Уряд Угорщини відреагував на ухвалення Верховною Радою мовного закону. Там попередили НАТО, що будуть надалі блокувати проведення комісії Україна-НАТО.

Угорщина вирішила нагадати Україні про свою так звану позицію, про це повідомив угорський журналіст Шабольч Пануй з посиланням на джерела в уряді Угорщини на своїй сторінці у Twitter, пише 24 канал.

Читайте такожДепутати з Опоблоку заблокували підписання закону про мову

Народні депутати 25 квітня проголосували за важливий закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Його підтримали 278 народних депутатів. Проти проголосували 38 нардепів, 25 не голосували, а 7 утримались від голосування.

"Джерела повідомляють мені, що посадовці Угорщини заявили заступнику генерального секретаря НАТО Роуз Готтемюллер під час її візиту до Будапешта, що Угорщина продовжуватиме блокувати переговори між НАТО та Україною, якщо Київ ухвалить мовний закон, що і відбулося щойно", – написав він.

Як повідомляв УНІАН, 25 квітня, Верховна Рада України ухвалила закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Закон підтримали 278 народних депутатів.

Він передбачає, що кожен громадянин України зобов'язаний володіти державною мовою як мовою свого громадянства. При цьому держава організовує курси української мови для дорослих і забезпечує можливість вільно опанувати державну мову громадянам України, які не мали такої можливості.

Відповідно до закону, особа, яка має намір набути громадянство України, зобов'язана підтвердити відповідний рівень володіння державною мовою. При цьому, зокрема, особи, які проходять військову службу в Збройних силах України та нагороджені державною нагородою, і особи, прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес для країни, мають право на набуття українського громадянства без засвідчення рівня володіння державною мовою, але зобов'язані опанувати нею протягом одного року з дня набуття громадянства.

Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

Закон набирає чинності через місяць з дня його опублікування, крім низки позицій, набрання чинності якими відкладається на кілька років.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter