этот материал доступен на русском

Лідер угорської партії "Йоббік" приїхав у Закарпатті, виступив зі скандальними заявами

18:07, 09 травня 2019
Політика
3392 0
Томаш Шнайдер / Фото: Mukachevo.net

Лідер угорської праворадикальної партії "Йоббік" Томаш Шнайдер днями відвідав з приватним візитом Закарпаття і відзначився кількома неоднозначними заявами.

Читайте такожКлімкін обговорити "мовний закон" з главою МЗС Угорщини

Про це повідомляє Mukachevo.net. Угорський політик відвідав Берегівщину. За словами Шнайдера, туди його запросили мешканці села Вари.

Як стверджує видання, під час візиту лідер "Йоббіка" заявив, що в довгостроковій перспективі "хорошим рішенням було б, якби Закарпаття отримало автономію". Це потрібно, за його словами, щоб вирішувати важливі питання на місці, а не чекати, коли прийде чергове рішення з Києва.

Шнайдер акцентував увагу на територіальній автономії Закарпаття, яка, стверджує політик, має передбачати також економічну. Мовляв, щоб гроші, зароблені в Закарпатті, залишалися в регіоні, а не йшли в Київ, пише видання, відзначаючи, що Закарпатська область за підсумками 2017 року на 73% є дотаційною, тому слова угорського політика виглядають відвертим популізмом.

Крім того, угорський політик пообіцяв зробити все можливе, щоб жителі села Вари не постраждали від радіації через скинуті там відходи Мужіївського родовища. На думку жителів, вони є шкідливими для здоров'я і навколишнього середовища, так як містять важкі метали. Видання зазначає, що тамтешній інвестор вже пообіцяв вивезти відходи до 15 травня. Радіації з відвалів з Мужіївської гори ніколи не фіксувалося.

Томаш Шнайдер обраний головою угорської опозиційної партії "Йоббік" у 2018 році.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter