Ілюстрація / REUTERS

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявляє, що українську мову можна запропонувати для затвердження офіційною мовою в Організації Об'єднаних Націй.

Про це міністр написав у Facebook.

Читайте такожКлімкін дав пораду Зеленському, як вести переговори із Путіним

Клімкін заявив, що сьогодні російський представник з трибуни Ради безпеки ООН вкотре збирається розповідати про утиски російської мови в Україні. "Ну, щоб зрозуміти рівень цих утисків, достатньо пройтись центром Києва та на власні вуха почути, як в нашій столиці "по-звірячому" пригнічують російську на побутовому рівні", - зауважив Клімкін.

"Але я не про це. Сьогодні представник Росії буде говорити російською мовою. Тому що ще при створенні ООН в 1945 році Статут було видано у тому числі й російською, а в 1946 році вона стала однією з офіційних мов поважної організації. Але ж час минає. СРСР, який був засновником ООН, вже не існує. І чим, скажіть, російська досі так важлива? Чому, скажімо, не польська, німецька чи, наприклад, хінді? Чи не прийшов час передивитись цю систему? Можна і більш глобально, можна поговорити і про систему Ради безпеки, і про право вето, але ж якщо всіх так цікавить мовне питання, можемо розпочати і з нього", - наголосив Клімкін.

Він нагадав, що МЗС зараз активно просуває різні ініціативи зі ствердження української мови і транслітерації.

"Успішною виявилася, наприклад, наша кампанія #KyivNotKiev. Працюємо над правописом інших міст. Так само пригадую, як у 2014 році вирішили проводити засідання в ГУАМ англійською, а не російською. Нас підтримали. Можемо, власне, й ООН нашу мову як офіційну запропонувати. А що, Україна теж засновник", - заявив Клімкін.

На його переконання, часи зараз дійсно змінюються. "І якоїсь визначальної ролі російської мови в архітектурі міжнародних відносин я сьогодні не бачу", - зауважив міністр.

"І це я ще мовчу про російський цинічний маневр провести це засідання і за декілька днів перед нашими виборами, і буквально напередодні п'ятої річниці MH17", - додав глава МЗС.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 16 липня, о 17.00 за київським часом з ініціативи РФ розпочнеться засідання Ради безпеки ООН щодо закону про функціонування української мови як державної.