этот материал доступен на русском

"Діють комплексно, але не такі вже й грізні": генерал розповів про діяльність спецслужб РФ в Україні

15:09, 09 жовтня 2019
Політика
854 0
Ілюстрація / REUTERS

Глава Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 роки), генерал армії Микола Маломуж заявив, що найближчим часом спецслужби Росії вирішуватимуть в Україні питання дестабілізації та розширення свого впливу на керівництво держави.

"Буде спроба ще глобальніше контролювати ситуацію, створювати систему впливу в керівництві країни, в опозиції", – сказав він у коментарі «Обозревателю».

Читайте такожГенерал пояснив, чим Трампа може зацікавити розв’язання конфлікту на Донбасі

Як пояснив генерал, традиційно завдання російських спецслужб в Україні зводиться до такого: "Глибинне вивчення ситуації в державі, насамперед, політичної і військової. Аналізування боєздатності ЗСУ, самої моделі їхньої побудови, системи оборони, особливо вздовж лінії розмежування. З'ясування, яка модель безпеки існує, які спецоперації ми готуємо проти них, в зоні конфлікту чи на їхній території".

Як пояснив Маломуж, на території України діють підрозділи Головного розвідувального управління (ГРУ), Федеральної служби безпеки (ФСБ) і Служби зовнішньої розвідки (СЗР) Росії.

За його оцінками, найближчим часом діяльність російських спецслужб буде зосереджена навколо питання врегулювання конфлікту на Донбасі та встановлення впливу на топових політиків, бізнесменів і керівництво країни.

"Вони діють комплексно, але не є такими вже грізними. Їм можна протидіяти", – запевнив він.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter