Ілюстрація REUTERS

Генеральний директор Міжнародного центру оборони і безпеки (ICDS) в Таллінні Дмитро Теперік вважає, що деокупація Криму може відбутися, коли РФ ослабне або розвалиться, а Україна буде економічно вільною, сильною і демократичною.

Таку думку він висловив в інтерв'ю УНІАН.

«Україна не може собі повернути Крим, півострів повинен повернутися сам. Це може статися за збігу обставин, коли, припустимо, Росія розвалиться або ослабне», - заявив він.

Відео дня

На думку експерта, щоб Крим повернувся до складу України, Україна повинна бути сильною, демократичною й економічно вільною, щоб жителі півострова самі захотіли повернутися.

«Насильницький сценарій наразі не обговорюється. Крим став військовим форпостом Росії, він для неї є дуже важливим. Завдяки мілітаризації Криму Росія, з огляду на все озброєння, яке там є, зараз практично контролює Чорне море, хоч би що там турки говорили. За Крим Росія битиметься дуже сильно. Це те, що дає їй вихід не лише до контролю над Чорним морем, а й сприяє авантюрам у Сирії, а це вже інша гра й інші інтереси», - зазначив Теперік.

Читайте такожОновлена резолюція стосовно Криму є важливим елементом деокупації півострова - МЗС

Довідка УНІАН. Росія окупувала Крим, ввівши на територію півострова військових і організувавши в березні 2014 року псевдореферендум про його самовизначення. Самопроголошена кримська влада заявила, що 96,77% жителів півострова висловились за приєднання Криму до РФ.

18 березня 2014 року в Кремлі було підписано так званий «договір» про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя.

Країни Заходу не визнали анексію Криму і ввели санкції проти Росії.

Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року.

Також навесні 2014 року РФ почала дестабілізувати обстановку на Донбасі. Росія поставляє терористам «ДНР» і «ЛНР» озброєння і направляє на Донбас найманців і свої регулярні війська. З середини квітня 2014 року в Луганській і Донецькій областях тривають бойові дії.