20 листопада в Україну повернулися захоплені Росією буксир «Яни Капу» і катери «Бердянськ» та «Нікополь» / УНІАН

Про це він повідомив журналістам в Очакові після огляду повернутих кораблів.

«Чесно вам скажу, я домовився без жодних умов, а просто у телефонному режимі про повернення наших моряків і наших катерів. Я нічого ніде не підписував, нічого не обіцяв. Але мені здається, і нам всім, і ми знаємо, що ми праві в цій ситуації, тому наші хлопці повинні були повернутись. Я вдячний всім, хто це зробив. Ось і все, ніяких умов немає», - заявив він.

Читайте такожУкраїна вимагатиме від РФ віддати озброєння, яке зникло з кораблів - Зеленський

Як повідомляв УНІАН, 25 листопада 2018 року Росія заблокувала проходження в Керченську протоку буксира «Яни Капу» і катерам «Бердянськ» і «Нікополь», які здійснювали плановий перехід з Одеси до Маріуполя. При виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку.

Окупанти захопили в полон 24 українських військовослужбовців, троє з яких були поранені, і звинуватили в незаконному перетині кордону РФ.

7 вересня українські моряки повернулися додому в рамках обміну між Україною і Росією утримуваними особами.

17 листопада захоплені українські військові катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також буксир «Яни Капу» у супроводі російської берегової охорони вивели з акваторії «Генмолу» в Керчі.

18 листопада у ВМС ЗСУ заявили, що розпочато процес передачі катерів і буксира.

20 листопада в Україну повернулися захоплені Росією у листопаді 2018 року буксир «Яни Капу» і катери «Бердянськ» і «Нікополь». Кораблі прийшли у порт Очаків у супроводі буксирів «Титан», «Гайдамака» та пошуково-рятувального корабля «Сапфір», які ще 16 листопада вийшли з портів Одеси, Чорноморська та Южного.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram