Фото УНИАН

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Відкриваючи обговорення податкової реформи на 16-му засіданні Національної ради реформ, глава держави зазначив, що, незважаючи на те, що податкові та бюджетно-фінансові питання не є сферою відповідальності президента, в умовах часового цейтноту і викликів національній безпеці він вимушений сьогодні винести питання про податкову реформу на обговорення Нацради реформ.

Порошенко вирішив виступити модератором дискусії, що розгорнулася навколо концепцій реформування Міністерства фінансів та депутатів.

Відео дня

Читайте такожПорошенко: агресія проти України - не виправдання за невиконані реформи

Президент підкреслив, що йдеться не лише про необхідність прийняття державного бюджету, оскільки необхідно фінансувати видатки, включаючи оборону. «Мова йде про те, що прийняття бюджету та змін до податкового законодавства є умовою для отримання фінансування від Міжнародного валютного фонду. На сьогоднішній день фінансування МВФ є однією з ключових умов забезпечення фінансової стабільності держави», – наголосив Порошенко.

Глава держави висловив впевненість в тому, що компроміс між двома підходами буде знайдено і оформлено у відповідний законопроект. Президент також відзначив необхідність максимально прискорити розгляд цього законопроекту у парламенті.

Читайте такожТимошенко: "Батьківщина" не підтримає урядовий проект Податкового кодексу

За словами глави держави, в цілому зміни до податкового законодавства мають відповідати трьом вимогам. Вони мають стимулювати розвиток економіки: «Ставки податків, адміністрування, прозорість мають суттєво вплинути на інвестиційний клімат».

Вони мають сприяти істотному скороченню податкового навантаження на бізнес, спрощенню адміністрування, забезпеченню прозорості, в тому числі і для розкриття «сірих» секторів економіки, де до цього взагалі не було обліку, зазначив президент.

Читайте такожЗміни в податкове законодавство логічно вводити з 2017 року – ЄБА

Нарешті, податкові зміни не повинні обернутися втратами для бюджету.

«Це можна забезпечити лише нашою спільною об’єднаною роботою», – заявив глава держави.

Президент повідомив, що протягом останніх днів мав чимало дискусій з прем’єр-міністром, міністром фінансів, народними депутатами, окремими міністрами. «Частину, присвячену адмініструванню, пропонується прийняти з урахуванням компромісних пропозицій, як напрацьованих в Міністерстві фінансів, так і тих, що були напрацьовані у податковому комітеті, а також іншими народними депутатами. Впевнений, що тут можливе об’єднання підходів», – сказав Порошенко.

Читайте такожЯресько сьогодні представить компромісний варіант податкової реформи

Податок на прибуток підприємств і ПДФО, всупереч попереднім намірам, збільшуватись не будуть. «Ключова позиція, що ми не робимо підвищення податкового тиску – ані на громадянина, ані на бізнес», – заявив президент.

«Дуже важливо, щоб ця філософія розповсюджувалася на декілька років. Якщо ми ставимо 18 відсотків податок на прибуток підприємств і ПДФО на 2016 рік, щоб ми зараз зафіксували, що на 2017 рік ставка буде ще зменшена на один відсоток, а на 2018 рік визначили орієнтир, за яким ми маємо досягнути максимум 20-відсоткового навантаження на фонд заробітної плати – приблизно 10 відсотків ПДФО і 10% – ЄСВ», – висловив думку глава держави.

Читайте такожКабмін 9 грудня направить в Раду узгоджені законопроекти про держбюджет та податкової реформи – Яценюк

Президент наголосив, що в умовах війни дуже важко знайти країну, яка б знижувала податки. «Ми чітко зараз визначаємо нашу стратегію, і наголошую, що нам в будь-якому разі це треба зробити. Це – революційний крок, але ми маємо затвердили стратегію кілька-етапного, але швидкого і радикального скорочення єдиного соціального внеску, включаючи те, що ми маємо зробити з 1 січня», – заявив Порошенко.

Також глава держави запропонував розглянути можливість запровадити ставки з 1 січня, дати бізнесу 3 місяці на ознайомлення з новаціями, із тим, щоб з 1 квітня податкові зміни ввести у дію, підкреслюється в повідомленні.