Понеділок,
25 вересня 2017
Наші спільноти

Обговорення безвізового режиму для України в ЄС "зависло" через Туреччину - джерела

В ЄС продовжиться обговорення питання запровадження безвізового режиму, але станом на зараз воно матиме загальний характер, без конкретизації окремих країн, і буде присвячено механізму призупинення дії режиму.

REUTERS
REUTERS

Про це власному кореспонденту УНІАН повідомили сьогодні у Брюсселі в Раді Європі, говорячи про можливий розгляд на наступному тижні в рамках засідання Комітету постійних представників країн-членів ЄС (COREPER) пропозиції Європейської комісії надати Україні безвізовий режим.

"Ми очікуємо обговорення візового питання в рамках COREPER, але з фокусом на механізмі припинення дії безвізового режиму, який був запропонований Європейською комісією. Обговорення також продовжиться в рамках Ради (з внутрішніх питань, 20 травня). Наразі ми не очікуємо конкретних пропозицій стосовно країн. Це буде зроблено пізніше", - зазначили в Раді.

Дипломатичні джерела УНІАН констатують, що обговорення про надання конкретно Україні безвізового режиму "зависло" через Туреччину, через пропозицію Єврокомісії внести зміни, які б запровадили механізм призупинення дії безвізового режиму.

"Це жодним чином не стосується України. Питання безвізового режиму для Туреччини йде дуже складно, саме тому в ЄС зосередилися на запропонованому Єврокомісією механізмі", - зазначило джерело.

Безвізовий режим між Україною та ЄС не передбачатиме права на роботу в Євросоюзі - єврокомісар

Як повідомлялося, 20 квітня Європейська комісія подала Європарламенту і Ради ЄС пропозиції щодо лібералізації візового режиму з Україною.

Водночас у ЄС мають намір розробити механізм призупинення дії безвізового режиму для всіх країн, з якими він існує.

Зокрема, як заявив на початку травня віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс, "після тривалих дискусій з країнами-членами ми пропонуємо посилити механізм призупинення безвізового режиму для всіх країн, з якими його укладено".

За словами Тіммерманса, Єврокомісія матиме право запустити процес призупинення безвізового режиму за власною ініціативою.

Законодавча пропозиція ЄК має бути схвалена Європейським парламентом та Радою ЄС.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку