Понеділок,
23 жовтня 2017
Наші спільноти

"Народний фронт" виступає за якнайшвидше призначення Верховною Радою членів ЦВК

Фракція "Народний фронт" зацікавлена у якнайшвидшому призначенні Верховною Радою членів Центральної виборчої комісії і готова до ухвалення відповідних рішень у парламенті.

REUTERS
REUTERS

Про це заявив Голова фракції Максим Бурбак 21 червня, коментуючи дискусію про кандидатури членів Центрвиборчкому, внесені Президентом до Верховної Ради, повідомляє сайт політсили.

""Народний фронт" зацікавлений у якнайшвидшому призначенні Центрвиборчкому. Це наша давня принципова вимога. Ще в листопаді 2015 р. протокольним рішенням ми подали Президенту наші пропозиції щодо нових членів ЦВК. Це - Андрій Магера, Леонтій Шипілов та Ганна Онищенко", - заявив Бурбак.

"Народний фронт", наголосив він, не міняв своєї позиції.

Засідання профільного комітету ВР щодо кадрових змін в ЦВК знову не відбулося

"Офіційно вносити до Верховної Ради кандидатури членів ЦВК - це виняткове право Президента. Президент пропонує тих, кого сам вважає за потрібне, і фракції мають визначатися щодо цих кандидатур. "Народний фронт" не відмовлявся від жодної кандидатури з тих, які фракція затверджувала на своєму засіданні. Ми не пропонували Президенту від фракції когось іншого, окрім Магери, Шипілова і Онищенко. Якщо Президент зараз готовий переглянути список кандидатів, яких він вніс до Верховної Ради, - це треба зробити до кінця цього тижня. Так, щоби наша та інші фракції визначилися щодо голосування безпосередньо на початку пленарного тижня", - пояснив Бурбак.

Водночас, зауважив він, Президент може провести консультації з фракціями Верховної Ради стосовно кандидатів до Центрвиборчкому, які він потім внесе на затвердження Верховної Ради. 

"Президент, як посадова особа, відповідальна за подання кандидатур до ЦВК, може організувати й очолити неформальні політичні консультації з фракціями щодо остаточного списку цих кандидатів. Зокрема, обговорити кожну з кандидатур і спробувати заздалегідь домовитися про її підтримку в сесійному залі. "Народний фронт" готовий до таких консультацій. Щоб не виявилося так, що нинішній склад ЦВК одним голосуванням відправимо у відставку, а за їхніх наступників голосів не знайдеться. Адже за кожного нового члена ЦВК відбувається окреме голосування", - сказав Максим Бурбак.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку